Waterpoliści utrzymali topniejącą przewagę

Nawet czterobramkowa przewaga nie dawała gospodarzom chwili komfortu. Ostatecznie jednak piłkarze wodni Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego pokonali Alfę Gorzów Wielkopolski 12:10, w meczu 3 rundy ekstraklasy.

W sobotni wieczór, w hali Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, aktualni mistrzowie kraju rozgrywali pierwszy domowy mecz w tym sezonie. Ich rywalami była Alfa Gorzów Wielkopolski, czyli brązowi medaliści z ubiegłego sezonu. Zespół gości przed sezonem wzmocnił się kilkoma zawodnikami i z pewnością liczy na poprawę wyniku w bieżących rozgrywkach. Do drużyny Nekera AZS UW powrócił natomiast bardzo skuteczny Andrzej Maciejewski.

Na pierwszego gola w meczu trzeba było czekać do 4 minuty gry. Prowadzenie azetesiakom dał Piotr Kędzior, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Prowadzenie nie trwało jednak długo, bo rzutem z dystansu wyrównał Bartosz Szymański. Minutę później znów dał o sobie znać Kędzior i ekipa Nekera AZS UW prowadziła 2:1.

To zapoczątkowało dobry okres gry gospodarzy, którzy po kolejnych bramkach Bartosza Borkowskiego i Andrzeja Maciejewskiego prowadzili 4:1. Straty z rzutu karnego zmniejszył Michalski, ale Maciejewski odpowiedział na 5:2. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza kwarta.

Druga odsłona rozpoczęła się od bramki Mikity Czupryny na 6:2 i pewnie wielu stołecznych kibiców mogło w tym momencie odetchnąć z ulgą. Coś jednak zacięło się w dobrze naoliwionej maszynie, gdy na 7:4 zmniejszył straty Michalski, który ponownie trafił z rzutu karnego. Po chwili trafił Jakub Błoch i na 7:6 z karnego ponownie Michalski. Takim wynikiem też zakończyła się pierwsza połowa.

W trzeciej kwarcie długo utrzymywała się przewaga jednej bramki (8:7) i dopiero trafienia Andrzeja Maciejewskiego i Bartosza Grabińskiego pozwoliły nieco odskoczyć od rywali. W ostatniej odsłonie gospodarze zachowali więcej sił i już nie stracili tej przewagi. Kolejne bramki zaliczyli Bartosz Borkowski, Emil Kalata czy Piotr Kędzior. Mecz zakończył się wynikiem 12:10.

Kolejne spotkanie piłkarzy wodnych Nekera AZS UW w Warszawie rozegrane będzie już 18 listopada. Rywalami będzie Waterpolo Poznań. Mecz rozegrany będzie o godzinie 20:30 w hali CSR WUM przy ul. Trojdena. Wstęp wolny.

Nekera AZS Uniwersytet Warszawski – Alfa Gorzów 12:10 (5:2,2:4,3:1,2:3)

Tekst: Robert Zakrzewski