Zajęcia AZS UW w roku akademickim 2022/2023

Aikido
Aikido to współczesna, japońska sztuka walki, której główną zasadą jest brak agresji i poszanowanie drugiego człowieka, również przeciwnika. Techniki aikido oparte są na dźwigniach i rzutach i wykonywane są w taki sposób, aby zneutralizować atak przeciwnika bez szkody dla niego. Na najwyższym poziomie zaawansowania praktycznie nie używa się siły fizycznej.
Treningi są dostępne dla każdego, warunki fizyczne nie są istotne, dlatego ćwiczyć mogą zarówno mężczyźni, jak kobiety. Techniki aikido ćwiczy się w parach, na macie do judo. Istotnym elementem treningu jest nauka bezpiecznych przewrotów; praktykując aikido rozwija się koordynację, poprawia kondycję i elastyczność, w mniejszym stopniu siłę mięśni. W sferze psychicznej aikido buduje poczucie spokoju, pewności siebie i zaufania do drugiego człowieka, uczy współpracy, gdyż brak w nim rywalizacji.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Środa Piątek Sobota
20:00 – 21:30 20:00-21:30  19:00-20:30 14:30 – 16:00

Miejsce zajęć:

Wydział Filozofii i Socjologii
(ul. Karowa 18)

Cena:

380 zł / semestr

Szczegóły przedmiotu:

USOSweb

Badminton

Uczestnicy podnoszą swoją sprawność fizyczną i umiejętności sportowe w zakresie badmintona.

Studenci niemający wcześniej przygotowania pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora badmintona zapoznają się z tą dyscypliną sportu poprzez ćwiczenia. Poznają podstawy techniki i taktyki gry, przepisy a także mogą wypróbować swoje siły w grze na punkty.

Studenci, którzy zaliczyli wcześniej na Uniwersytecie Warszawskim co najmniej semestr przedmiotu „badminton” albo legitymują się zweryfikowaną w praktyce znajomością gry sportowej w badmintona wyniesioną skądinąd (szkoły, kluby) pogłębiają w trakcie ćwiczeń i gry swoje dotychczasowe umiejętności techniczne i taktyczne. W razie wykazania się odpowiednio wysokimi umiejętnościami mogą ubiegać się o przyjęcie do I i II reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek
19:30-21:00

Miejsce zajęć:

Hala Sportowa
CSiR UW

(ul. Banacha 2a)

Cena:


380 zł / semestr

Szczegóły przedmiotu:

USOSweb

 

Joga

Zajęcia „Jogi ” inspirowane są hatha-jogą wg metody Iyengara, od lat najpopularniejszej odmiany jogi w Polsce.

Praktyka hatha jogi opiera się na ćwiczeniu asan, czyli pozycji jogicznych, których celem jest zarówno uelastycznienie, jak wzmocnienie i oczyszczenie ciała, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim. Ćwiczący uczą się koncentracji, kontrolowania oddechu i rozluźniania ciała, co pozwala lepiej funkcjonować w codziennym, pełnym stresowych sytuacji życiu. Oprócz uelastyczniania stawów, wzmacniania mięśni i modelowania ciała praktyka jogi przynosi wiele korzyści zdrowotnych poprzez oddziaływanie na narządy wewnętrzne, układ nerwowy i hormonalny.

Zajęcia są dostępne dla wszystkich, przeciętnie sprawnych osób. Zaczynamy od prostych pozycji, stopniowo przechodząc do trudniejszych; nie przekraczamy średniego poziomu zaawansowania. Zarówno osoby zaczynające „od zera”, jak kontynuujące praktykę odniosą korzyści z zajęć, ucząc się lub doskonaląc umiejętności.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Środa Czwartek  
  13:30-15:00
  15:00-16:30

  11:00-12:30

 12:30-14:00

 13:30-15:00
 15:00-16:30
 

 

 

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

Szczegóły Przedmiotu:

USOSweb

Joga klasyczna

Każdy student poprzez praktyczne wykonywanie pozycji będzie uczył się nabierać świadomości własnego ciała poprzez koncentrowanie się na wykonywanych ruchach i synchronizowaniu z nimi oddechu, co pozwoli na wczesne wykrycie u siebie symptomów złego samopoczucia czy przeciążeń. Systematyczne uprawianie jogi pozwoli studentom wzmocnić i rozciągnąć mięśnie a jednocześnie zlikwidować szkodliwe dla gorsetu mięśniowego i stawów nawyki poruszania się, a tym samym wymusić większą higienę życia. Studenci zostaną zapoznani z podstawową formą ćwiczeń oddechowych – pranayama pozwalających na skuteczne dotlenienie organizmu.

Wszystkie zajęcia kończą się ćwiczeniami relaksacyjnymi, które nauczą studentów skutecznego sposobu wypoczynku w trakcie pracowitego dnia.

W trosce o bezpieczeństwo wszyscy studenci zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego uprawiania jogi oraz z ewentualnymi przeciwwskazaniami, które mogą zaistnieć dla niektórych pozycji (asan). 

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek  
8:00-9:30

11:00-12:30

12:30-14:00

14:00-15:30

13:30-15:00

15:00-16:30

8:00-9:30

9:30-11:00

 

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

Krav-maga

Krav maga (dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – system walki opracowany do samoobrony, który składa się z kombinacji technik pochodzących z karate, boksu, jiu jitsu, zapasów i nnych sztuk walki. Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.

Głównym celem jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Krav maga jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko. Składa się z szeregu technik, w skład których wchodzą pchnięcia i dźwignie oraz uderzenia i kopnięcia. System cały czas ewoluuje wskutek licznych badań i doświadczeń użytkowników, a także przejmuje skuteczne rozwiązania z innych systemów obronnych bądź sztuk walki.

 

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek  
16:00-17:30 8:00-9:30 16:00-17:30 8:00-9:30  

Miejsce zajęć:

Wydział Filozofii i Socjologii
(ul. Karowa 18)

 

Cena:

380 zł / semestr

Ladies dance

Ladies Dance to zajęcia skupiające się na pełnym wyrażaniu swojej kobiecej ekspresji poprzez taniec. Uczestnicy zajęć przyswajają podstawowe kroki taneczne oraz krótkie choreografie. W trakcie zajęć oprócz nauki techniki tańca i choreografii wykorzystywane są ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające poszczególne grupy mięśniowe. Zdobyte umiejętności są bazą do tworzenia własnych układów choreograficznych. Zajęcia dedykowane są kobietom. Zajęcia dostępne są dla wszystkich chętnych, również dla osób niebędących studentami.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Środa
9:30-11:00
 11:00-12:30
9:30-11:00

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

 

Lady latino solo

Salsa jest dynamicznym pełnym ekspresji tańcem wywodzącym się z Kuby. Uczestnicy zajęć przyswajają podstawowe kroki taneczne oraz krótkie choreografie. Zdobyte umiejętności są bazą do tworzenia własnych układów choreograficznych. Zajęcia dedykowane są kobietom. Zajęcia dostępne są dla wszystkich chętnych, również dla osób niebędących studentami.

Grupy zajęciowe:

Wtorek  
18:00-19:30  

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

Łucznictwo

Zajęcia o charakterze poznawczym związane z zapoznaniem się ze sportem. Nabycie umiejętności posługiwania się łukiem sportowym, gołym, bloczkowym. Poznanie zasad rozgrywania zawodów sportowych oraz historii i osiągnięć polskiego łucznictwa. Trendy rozwoju łucznictwa na świecie. Udział w rywalizacji sportowej – zasady rozgrywania zawodów. Bezpieczeństwo w trakcje uprawiania łucznictwa.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek  
 16:30 – 18:00,  18:00-19:30  

Miejsce zajęć:

Szkoła Podstawowa nr. 65 
ul. Mścisławska  1

Cena:

380 zł / semestr

Szczegóły przedmiotu:

USOSweb

Mobility & Stretching

Mobility & Stretching to trening mający na celu poprawę sprawności ruchowej. W trakcie zajęć wykorzystywane są ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające poszczególne grupy mięśniowe, dodatkowo są one uzupełnione o ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Zestaw ćwiczeń polegających na rozciąganiu mięśni ma na celu ich uelastycznienie, a także poprawienie ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Głównym celem Mobility jest zapobieganie kontuzjom, polepszenie mobilności i elastyczności mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów, a także zwiększenie możliwości ludzkiego ciała w życiu codziennym, rekreacji oraz w sporcie. Stretching jest natomiast naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne „ćwiczenia” łączące w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki, łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Zajęcia przeznaczone są dla osób o różnym poziomie sprawności i siły fizycznej. Jeśli masz problemy z mobilnością ruchową lub rozciąganiem, te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Wtorek 
16:30-18:00

8:00-9:30

9:30-11:00

Środa Czwartek

8:00-9:30

9:30-11:00

16:30-18:00

 

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1 (ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

 

Narciarstwo Alpejskie
WFy z narciarstwa alpejskiego są skierowane przede wszystkich do osób, które jeżdżą na nartach, mają zamiar dołączyć do sekcji narciarskiej i w niej się rozwijać (wyjeżdżać na wyjazdy treningowe w Polsce i za granicą oraz startować w zawodach cyklu AZS Wintercup, Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza i Akademickich Mistrzostwach Polski)  oraz chcą się dobrze i bezpiecznie przygotować do sezonu narciarskiego pod okiem doświadczonego trenera. 
W czasie ćwiczeń skupimy się na wzmocnieniu mięśni niezbędnych do efektywnej oraz bezpiecznej jazdy na nartach. Zajęcia będą prowadzone we w pełni wyposażonej, nowej siłowni UW w podziemiach BUW’u. Dodatkowo realizując ćwiczenia, studenci zadbają o kondycję psychofizyczną i poprawią swój stan zdrowia, rozwiną cechy motoryczne, wyrabią nawyk utrzymania prawidłowej pozycji stojącej oraz zdobędą wiedzę dotyczącą wpływu wysiłku fizycznego na organizm.
Studenci będą realizowali podstawowe elementy treningu tj.:
– ćwiczenia szybkościowe;
– ćwiczenia siłowe;
– ćwiczenia wytrzymałościowe;
– ćwiczenia wzmacniające ciało oraz
zabezpieczające przed kontuzjami

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek
1) 19:30 – 21:00

Miejsce zajęć:

BUW – poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:


380 zł / semestr

Szczegóły przedmiotu:

USOSweb

Pole Dance

Pole dance jest połączeniem gimnastyki i stretchingu przy wykorzystaniu dodatkowego sprzętu w postaci rurek do pole dance. Na zajęciach poznajemy różne figury rozpoczynając od zupełnych podstaw do wyższego poziomu zaawansowania. Są to zajęcia dla zupełnie początkujących – brak przygotowania fizycznego nie stanowi problemu.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek Wtorek Środa Niedziela  

7:00-8:30

17:00-18:30

18:30-20:00

15:30-17:00

17:00-18:30

18:30-20:00

20:00-21:30

7:00-8:30

8:30-10:00

12:00-13:30

9:45-11:15

11:15-12:45

18:00-19:30

 

Miejsce zajęć:

Szkoła Tańca – FEN
Warszawa (Targówek), ul. Blokowa 3

Cena:

380 zł / semestr

Szczegóły Przedmiotu:

USOSweb

Rozgrywki brydża sportowego

Grupy zajęciowe:

Czwartek  

 17:00 – 18:30

18:30-20:00

 

Miejsce zajęć:

IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej,

Warszawa (Śródmieście), ul. Hoża 88, sala parter przy bufecie

Cena:

300 zł + koszt podręczników

Szczegóły przedmiotu:

USOSweb

Samoobrona

Zajęcia z samoobrony oparte są o elementy aikido i karate. Ćwiczymy na macie do judo, co pozwala na naukę padów i przewrotów w bezpieczny sposób. W ramach rozgrzewek prowadzone są ćwiczenia ogólnorozwojowe, poprawiające koordynację i zwinność oraz ćwiczenia rozciągające.Trening ma przygotować osoby ćwiczące do pewnego zachowania się w razie zagrożenia ze strony innych osób, a w przypadku ewentualnego ataku – do podjęcia właściwej decyzji. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Grupy zajęciowe:

Środa 8:00-9:30

Piątek 9:30-11:00

Miejsce zajęć:

Wydział Filozofii i Socjologii
(ul. Karowa 18)

Cena:


380 zł / semestr

Samoobrona kobiet

Specjalistyczne zajęcia z samoobrony ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i możliwości obronnych Pań. W odróżnieniu od wielu innych kursów samoobrony, ten uwzględnia różnice w formach ataku, bierze pod uwagę różnice anatomiczne, mentalne i jest skierowany głównie do Pań i dla Pań. Zajęcia zawierają elementy ogólnorozwojowe poprawiające siłę, gibkość, zwinność i elementy specjalistyczne z zakresu samoobrony.

Grupy zajęciowe:

Wtorek 9:30-11:00

Środa 9:30-11:00

Czwartek 9:30-11:00

Piątek 8:00-9:30

 

Miejsce zajęć:

Wydział Filozofii i Socjologii
(ul. Karowa 18)

Cena:


380 zł / semestr

 

Taniec Towarzyski

Taniec towarzyski obejmuje tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, slow fox i quickstep) oraz latynoamerykańskie (samba, cha-cha, jive, disco samba, rock’n’roll).

– przyswajanie podstawowych kroków, figur i choreografii takich tańców jak: samba, cha-cha, rumba, salsa, jive, disco samba, rock’n’roll, walc angielski, tango, walc wiedeński, slow fox i quickstep;
– zapoznanie z charakterystyką poszczególnych stylów tanecznych, techniką wykonywania kroków, obrotów i figur danego tańca;
– nauka prowadzenia i łączenia kroków w krótkie choreografie taneczne;
– doskonalenie słuchu muzycznego i rozwijanie pamięci ruchowej poprzez naukę choreografii tanecznych danego tańca;
– zajęcia prowadzone przy muzyce, charakterystycznej dla danego stylu tanecznego.

Osoba towarzysząca nie musi być studentem UW.

Grupy zajęciowe:

Wtorek Środa
 19:30 – 21:00 18:00 – 19:30
 19:30 – 21:00

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

Szczegóły przedmiotu:

USOSweb

Tenis

Tenis ziemny, doskonalenie techniki uderzeń, sposobu gry, taktyki i gry na punkty.

Zajęcia odbywają się na kortach tenisowych na terenie AWF w całorocznej hali z podnoszonymi na lato bokami – korty funkcjonują cały rok bez względu na warunki atmosferyczne. Przy hali znajdują się nowo wybudowane i w pełni wyposażone szatnie, toalety oraz prysznice. KU AZS UW zapewnia fachową opiekę trenerską.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek   Środa Piątek
 10:00 – 11:30
11:30 – 13:00
   10:00 – 11:30
 11:30 – 13:00
 10:00 – 11:30
 11:30 – 13:00

Miejsce zajęć:

AWF – Korty Tenisowe
(ul. Marymoncka 34)

Cena:

660 zł / semestr

Szczegóły Przedmiotu:

USOSweb

ZUMBA®Fitness

Zumba®Fitness to jeden z najbardziej efektywnych, nowatorskich i treningów, w czasie którego kształtuje się całe ciało.

Zajęcia Zumba®Fitness składają się z szybkich i wolnych rytmów latynoskich i międzynarodowych. Stosowane ruchy taneczne, oparte o trening cardio, są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców, brzuch. Znajomość kroków tanecznych nie jest konieczna, aby uczestniczyć w treningu. Dlatego każdy uczestnik z łatwością odnajdzie się podczas zajęć.

Zajęcia dostępne są dla wszystkich chętnych, również dla osób niebędących studentami.

Grupy zajęciowe:

Poniedziałek 19:30-21:00

Czwartek 18:00-19:30 oraz 19:30-21:00

Miejsce zajęć:

BUW – Poziom -1
(ul. Dobra 56/66)

Cena:

380 zł / semestr

Szczegóły Przedmiotu:

USOSweb

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wniesienie opłaty semestralnej oraz aktualne członkostwo AZS UW