Waterpoliści AZS UW obronili tytuł wśród młodzieżowców

Piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Uniwersytetu Warszawskiego powtórzyli sukces sprzed roku i obronili złoty medal mistrzostw Polski do lat 23. O wszystkim zadecydowało wyrównane spotkanie z Alfą Gorzów Wielkopolski.

W sobotę, podczas inauguracji turnieju rozgrywanego na pływalni „Olimpijczyk”, zawodnicy AZS UW pokonali ŁSTW Politechnikę Łódzką 11:3. Pierwsza kwarta ułożyła się po myśli łodzian, którzy prowadzili 1:0, ale kolejne odsłony należały już do azetesiatów (3:2, 4:0,4:0).

Tradycyjnie już spotkanie z Alfą Gorzów Wielkopolski nie należało do najłatwiejszych. Przez trzy kwarty nikt nie mógł przechylić szali na swoją stronę i rezultat utrzymywał się bliski remisu. Rozpoczynając czwartą odsłonę gracze AZS UW przegrywali jedną bramką, ale ostatnia część padła ich łupem (4:2) i wygrali mecz 13:12.

Stołeczna drużyna była wtedy pewna zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski do lat 23, bo jako jedyna miała w dorobku dwa zwycięstwa. Swój sukces podopieczni trenera Marcina Bara przypieczętowali w niedzielę podczas meczu z Polonią Bytom. Rywale mający na koncie dwie porażki postawili wymagające warunki i w regulaminowym czasie gry był remis 14:14. O wszystkim zdecydowały karne, które jednak lepiej wykonywali gracze AZS.

Najwięcej bramek w turnieju dla drużyny AZS UW zdobyli Bartosz Grabiński (8) i Aleksander Pyrek (7).

Na przełomie maja i czerwca przekonamy się czy drużyna AZS UW będzie miała kolejny powód do świętowania. Wtedy poznamy mistrzów Polski w piłce wodnej. Po 10 rozegranych meczach azetesiacy zajmują drugie miejsce w tabeli.

Tekst: Robert Zakrzewski