Szczypiorniści nie mają długiego weekendu

Kiedy jedni myślą już o majówce i o rozpalaniu grilla, to inni palą się do gry. W Warszawie rozegrany będzie jeden z czterech turniejów półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Walka toczyć będzie się o sześć miejsc premiowanych udziałem w ogólnopolskim finale.

W ostatni weekend kwietnia do stolicy przyjedzie 12 drużyn, żeby powalczyć o awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Spotkania strefy B rozgrywane będą od piątku do niedzieli w halach przy ul. Banacha 2a i ul. Szturmowej 1/3. Pierwsze mecze rozpoczną się już 28 kwietnia o godzinie 12:30. Finał zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 13. Łącznie rozegranych będzie 28 spotkań. Organizatorem turnieju jest AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Faworytami do zwycięstwa w turnieju wydają się być drużyny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu Warszawskiego. To właśnie te dwie uczelnie w zeszłym roku zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce, a górą byli lublinianie wygrywając 24:18. W finałach wyżej uplasowało się jednak UW zajmując 7. miejsce, a UMCS był 13.

– Akademickie Mistrzostwa Polski to wyjątkowy turniej. Po pierwsze ze względu na jego format i rozgrywanie dwóch czy trzech spotkań w ciągu jednego dnia, co bywa wymagające. Jest to również okazja do poznania i rywalizacji ze studentami z całego kraju. Traktujemy AMP-y jako sportowe wyzwanie, jednak przy drużynach akademickich trudno przewidzieć końcowy wynik więc, jak mawia klasyk, koncentrujemy się na każdym kolejnym spotkaniu. W zeszłym sezonie w finałach zabrakło nam skuteczności w meczu ćwierćfinałowym. Zagraliśmy niezłe spotkanie i niewiele dzieliło nas od wejścia do najlepszej czwórki. Mamy nadzieję, że w tym roku zagramy lepiej i wynik uda się poprawić – powiedział Kacper Wawszczak, gracz Uniwersytetu Warszawskiego i MVP poprzedniego półfinału.

Wśród zgłoszonych drużyn zobaczymy: Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, Politechnikę Warszawską, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie, Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Uniwersytet Łódzki.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn odbędą się w dniach 25-28 maja w Opolu.

Strona zawodów:

Teskt: Robert Zakrzewski