Szczypiornistki grają o pierwsze punkty w tym roku

Po sześciu tygodniach przerwy do gry wracają piłkarki ręczne AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W sobotę 21 stycznia na swoim parkiecie rozpoczną rundę rewanżową I ligi. Rywalkami będzie drużyna SPR Handball Rzeszów.

Szczypiornistki AZS Uniwersytetu Warszawskiego w tym sezonie spisują się o wiele lepiej niż w poprzednich latach. W do tej pory 11 rozegranych spotkaniach azetesiaczki zwyciężyły cztery razy i zajmują 8. miejsce w tabeli. Ich najbliższe rywalki Handball Rzeszów znajdują się lokatę wyżej z punktem przewagi. Zapowiada się wyrównany pojedynek.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami rozgrywanym jeszcze na inaugurację sezonu lepsze były Rzeszowianki wygrywając 29:20. Duży wkład w tamtą wygraną miały Antonina Szczęsna i Julia Jamrozik, które łącznie zdobyły 15 bramek. Po stronie AZS UW najskuteczniejsza była Kamila Jabłońską-Strzępka z 6 trafieniami. Jest więc okazja do rewanżu. 

Przełomowy dla AZS UW był październik, kiedy zwyciężyły trzy spotkania z rzędu i nabrały wiatru w żagle. O sile drużyny stanowi m.in. skrzydłowa Aleksandra Dronzinkowska, która w 9 meczach zdobyła 54 bramki. Zaledwie o trzy bramki mniej na koncie ma rozgrywająca Kamila Białowąs. W najbliższym spotkaniu na pewno będą chciały poprawić swój dorobek.

Spotkanie pomiędzy piłkarkami ręcznymi AZS Uniwersytetu Warszawskiego i SPR Handball Rzeszów odbędzie się w sobotę 21 stycznia. Początek meczu o godzinie 17 w hali przy ul. Banacha 2a. Dla kibiców wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze środków m.st Warszawy.

Tekst: RZ
Foto: Marcin Selerski