Futsaliści na początek zagrają z liderem

Mocnym akcentem rundę rewanżową rozpoczną futsaliści AZS UW Darkomp Wilanów. Drużyna broniąca się przed spadkiem zagra u siebie z liderem tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy i aktualnymi wicemistrzami kraj – Rekordem Bielsko-Biała. Chociaż szanse na trzy punkty są rekordowo niskie, to gospodarze nie składają broni.

Dla azetesiaków to będzie dopiero pierwszy mecz o stawkę w tym roku. Na inaugurację rundy rewanżowej pauzowali z powodu wycofania się z rozgrywek jednego z zespołów przed startem sezonu. Wolny los trafili też w 1/32 Pucharu Polski i zamiast tego zagrali mecz sparingowy. Natomiast Rekord Bielsko-Biała już na początku stycznia pokonał AZS Uniwersytetu Śląskiego aż 8:1 i dopisał sobie kolejne trzy punkty.

W tabeli obie drużyny dzieli przepaść. Rekord zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 40 punktów mając na koncie najwięcej goli strzelonych, bo aż 100. W do tej pory 15. rozegranych meczach stracili zaledwie 33 bramki. Drużyna AZS UW Darkomp Wilanów chciałaby walczyć o miejsce w pierwszej ósemce jednak musi oglądać się też za plecy. Azetesiacy jak do tej pory zajmują 12. pozycję i zgromadzili 12 punktów. Mają jednak tylko oczko przewagi nad strefą spadkową.

W pierwszej rundzie na własnym parkiecie drużyna z Bielska-Białej rozgromiła AZS UW aż 13:2. Jedyne bramki dla stołecznej ekipy zdobyli wtedy Michał Klaus i Denis Lifanow. Tym razem gospodarze na pewno będą chcieli wypaść lepiej. Zwłaszcza, że w przerwie świątecznej doznali poważnego wzmocnienia w osobie Grzegorza Ocha, który po kilku latach wrócił do drużyny AZS UW, a ostatnio reprezentował barwy Legii.

Mecz w ramach 17. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy AZS UW Darkomp Wilanów – Rekord Bielsko-Biała odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godzinie 20 w hali przy ul. Wiertniczej 26a. Dla kibiców wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Tagged .