Szczypiorniści rozpoczynają sezon

Po blisko czterech miesiącach przerwy do gry o ligowe punkty wracają piłkarze ręczni AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Na inaugurację rozgrywek I ligi zmierzą się z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Akademicy z pewnością będą chcieli się zrewanżować za porażkę w poprzednim sezonie.

Rozgrywki I ligi oficjalnie wystartowały w ubiegły weekend, ale w pierwszej kolejce drużyna AZS Uniwersytetu Warszawskiego pauzowała. Na rozpoczęcie sezonu podopieczni trenera Piotra Obrusiewicza musieli poczekać do 23 września. W sobotę o godzinie 19 w hali CSiR przy ul. Banacha 2 jego podopieczni zmierzą się z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

W ubiegłym sezonie drużyna zajęła miejsce w środku tabeli, ale może być to rywal niewygodny. Pokazali to w poprzednim sezonie sprawiając sporą niespodziankę w Warszawie pokonując AZS 31:30. Wiosną w rewanżu lepsi byli już Akademicy zwyciężając w przekonujący sposób 40:27. Jak będzie tym razem?

Dodajmy, że Włókniarz ma za sobą też jeden rozegrany mecz ligowy w tym sezony zakończony porażką 27:34 z SPR Pabianice. Natomiast na zakończenie okresu przygotowawczego AZS UW zagrało mecz sparingowy z innym I-ligowcem AZS AWF Warszawa. Łącznie przed sezonem Akademicy zagrali dziewięć gier kontrolnych.

Mecz pomiędzy AZS Uniwersytetem Warszawskim i Włókniarzem Konstantynów Łódzki odbędzie się 23 września o godzinie 19. Wstęp wolny. Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Foto: Marcin Selerski