Futsaliści zagrają z liderem tabeli

W sobotę 23 września futsaliści AZS Uniwersytetu Warszawskiego zagrają trzeci mecz w nowym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy. Będzie to jednak ich pierwsze spotkanie rozgrywane przed swoją publicznością. Dla większości z zawodników gospodarzy będzie to też pierwsza okazja, żeby przedstawić się stołecznej publiczności.

W weekend do Warszawy przyjedzie drużyna Piasta Gliwice, czyli brązowi medaliści mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu i najlepsza drużyna w kraju w sezonie 2021/2022. Nie trudno w tym meczu wskazać faworyta, ale azetesiacy z pewnością nie oddadzą łatwo punktów w pierwszym meczu rozgrywanym przed swoją publicznością. 

Przed sezonem drużyna trenera Karczyńskiego przeszła gruntowną przebudowę. Z zespołem pożegnali się tacy gracze jak Michał Klaus i Maciej Pikiewicz, którzy byli odpowiedzialni za większość akcji ofensywnych. Teraz motorem napędowym AZS UW mają być zagraniczni gracze tacy jak Brazylijczyk Jean Carlos Pereira Costa i Hiszpan Moustapha Diakite, którzy w dwóch rozegranych do tej pory meczach zdobyli łącznie 6 bramek. Teraz będą mogli jeszcze poprawić swój bilans. 

W zeszłym sezonie AZS UW grając przed swoją publicznością zremisowało z Piastem 1:1 sprawiając tym sporą niespodziankę. Zwłaszcza, że w pierwszej rundzie drużyna z Gliwic okazała się znacznie lepsza zwyciężając u siebie aż 7:2. To jednak tylko historia i statystyki. 

Po dwóch rozegranych kolejkach stołeczna drużyna w tabeli zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 4 punktów. Natomiast Piast Gliwice jest pierwszy mając 6 punktów na koncie. To jednak dopiero początek rozgrywek i rozstrzygnięcia zapadną dopiero pod koniec kwietnia. Pierwsze osiem drużyn zagra wtedy w fazie pucharowej o mistrzostwo kraju, a ostatnie trzy spadną do I ligi.

Mecz pomiędzy AZS UW Darkomp Wilanów i Piastem Gliwice odbędzie się 23 września o godzinie 16 w hali przy ul. Wiertniczej 26 a. Wstęp jest wolny. 

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.  

Foto: Marcin Selerski