Piłkarze wodni wstrzymują oddech przed meczem z Alfą

Po wyjazdowych spotkaniach w Szczecinie i Bytomiu waterpoliści Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego zawitają w końcu na swoje wody. W sobotę 4 listopada na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zagrają z Alfą Gorzów Wielkopolski.

Dla aktualnych mistrzów Polski będzie to pierwsza okazja, żeby wystąpić w nowym sezonie przed swoją publicznością. Niestety warszawianie nie zagrają w najmocniejszym składzie, bo dotknęła ich plaga kontuzji i aż pięciu zawodników z ich podstawowego składu cierpi na różnego rodzaju urazy.

W tej sytuacji trudno typować zdecydowanego faworyta. Alfa Gorzów z pewnością będzie chciała powalczyć o wygraną i zrewanżować się za porażkę 8:12 poniesioną w ubiegłym sezonie w Warszawie. Dodatkowo przyjezdni przed sezonem zostali wzmocnieni sześcioma graczami i mogą być jednymi z głównych kandydatów do walki o medale. Co prawda w ogniu walki o ligowe punkty kibice jeszcze nie mieli okazji sprawdzić ich siły, bo nie rozegrali żadnego meczu. W tym czasie brali udział w turniejach i grali spotkania towarzyskie m.in. właśnie z Nekera AZS UW.

– Alfa w moim odczuciu to drużyna, która będzie chciała powalczyć w tym sezonie o złoty medal. Nasze spotkania z nimi zawsze były wymagające i spodziewamy się, że tym razem będzie tak samo. Oni mają swoje atuty, ale my też mamy swoje mocne strony i będziemy chcieli je wykorzystać. Nasza sytuacja kadrowa nie jest najlepsza, ale to też szansa na więcej minut dla kolejnych graczy – powiedział Jakub Bednarek, drugi trener Nekera AZS UW.

Dla osób, które planują wybrać się pierwszy raz na mecz piłki wodnej powiedzmy, że mecz składa się z czterech kwart trwających po osiem minut. Na przeprowadzenie akcji drużyna ma tylko 30 sekund. To sprawia, że spotkania toczone są w bardzo szybkim tempie i na brak emocji nie można narzekać. Każdy z zespołów składa się z siedmiu graczy w tym bramkarzy, do tego dochodzą też rezerwowi.

Mecz trzeciej kolejki ekstraklasy piłki wodnej pomiędzy piłkarzami wodnymi Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego i Alfą Gorzów Wielkopolski odbędzie się w 4 listopada na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Początek o godzinie 20:30. Dla kibiców wstęp wolny.

Przygotowanie i udział drużyny piłkarzy wodnych Nekera AZS UW w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023/2024 współfinansuje m.st. Warszawa.

Foto Marcin Selerski