Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Aleksander Eiduks wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w judo rozgrywanych w Wolsztynie. Po brązowym medalu Akademickich Mistrzostw Polski to jego kolejny sukces odniesiony w tym roku.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Wolsztynie udział wzięło udział ponad sto zawodników i zawodniczek z 50 klubów. AZS Uniwersytet Warszawski reprezentowali trzej muszkieterowie: Mikołaj Cewiński, Piotr Dyga oraz Aleksander Eiduks, a najlepiej wypadł ostatni z nich.

Walczący w kategorii do 81 kg Aleksander Eiduks w pierwszej rundzie trafił na wolny los, a w drugiej pokonał Łukasza Mamińskiego (Safari 152 Warszawa). W drodze do finału przegrał z Adrianem Pełką (Gwardia Warszawa) i o medal bił się w repasażach. W decydującym pojedynku o miejscu o podium pokonał Dawida Zalasa (Juvenia Wrocław) i zdobył trzecie miejsce.

Mistrzostwa Polski seniorów w judo odbędą się pod koniec listopada w Katowicach.

Sponsorem projektu Judo na Karowej jest PKN Orlen.