Piłkarki utrzymują się w II lidze

Raz świętujemy medale, a raz utrzymanie w lidze. Sporo powodów do radości dostarczyły nam piłkarki nożne AZS Uniwersytetu Warszawskiego, które dzięki ofiarnej walce pozostały w II lidze. O wszystkim zadecydowała fantastyczna seria wygranych meczów na finiszu rozgrywek.

Z dorobkiem 22 punktów w 22 meczach nasze zawodniczki utrzymały się w rozgrywkach II ligi. Nad zespołem z Grodziska Wielkopolskiego, który zanotował spadek, miały tylko 2 oczka przewagi. Azetesiaczki zagwarantowały sobie utrzymanie dopiero w ostatniej kolejce pokonując Loczki Wyszków (2:1), po dwóch bramkach Anity Sikory.

Piłkarki AZS UW jesień kończyły w nie najlepszych nastrojach mając w dorobku jedynie 3 punkty i zajmując ostatnie miejsce w lidze. Oprócz wiernych kibiców pewnie mało kto dawał im wtedy szansę na utrzymanie. Jednak pod koniec sezonu drużyna trener Marii Wąsowskiej przeszła prawdziwą metamorfozę, a maj należał do nich.

Zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego w 18. kolejce zremisowały z GSS Grodzisk Wielkopolski (1:1), przegrały zaległy mecz z Wartą Gorzów Wielkopolski (0:2), a następnie nieco niespodziewanie wygrały z KKP Medyk II Konin (1:0). Idąc za ciosem pokonały UKS SMS III Łódź (6:2) i pokonały KS Raszyn (5:3). Wszystko miało zdecydować się ostatniej serii spotkań. W Wyszkowie zawodniczki UW nie mogły stracić punktów i tego nie zrobiły.

W ciągu ostatnich 5 kolejek, nie w licząc przełożonego meczu, piłkarki AZS UW zdobyły aż 13 punktów, czyli ponad połowę ze swojego dorobku. W ciągu całego sezonu wygrały 7 spotkań, zanotowały 1 remis i przegrały 14 meczów. W 22 meczach zdobyły 30 bramek i straciły 70 goli.

Dodajmy, że młode piłkarki zbierają doświadczenie w drużynie rezerw AZS UW występując na boiskach 4 ligi. W tym sezonie zajęły dopiero 12 miejsce, ale dla nich najważniejsze jest to żeby znaleźć stałe miejsce w pierwszej drużynie i dalej rozwijać przygodę z piłką nożną.

Ważnym elementem życia sekcji jest też futsal. W tym roku zespół AZS UW zajął wysokie czwarte miejsce w ekstralidze i awansował do fazy pucharowej. Udział w rozgrywkach zakończył w ćwierćfinale, a wyeliminowany zostały przez późniejsze wicemistrzynie Polski – AZS UEK Słomniczanka Słomniki.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: P. Zamysłowski