Piłkarze wodni ponownie na podium

Pod koniec maja nasi piłkarze wodni sięgnęli po tytuł wicemistrzów Polski. O tym jakiego koloru medal zdobędzie AZS UW zdecydowała wygrana w ostatniej kolejce ekstraklasy z nowymi mistrzami kraju – ŁSTW OCMER Politechniką Łódzką.

Broniący tytułu mistrzów Polski zawodnicy AZS Uniwersytetu Warszawskiego rozgrywki rozpoczęli od efektownej wygranej 26:6 z UKS Neptun Uniwersytetem Łódzkim. Kolejne spotkania pokazały jednak, że o punkty nie będzie łatwo, a zasada bij mistrza obowiązuje w każdej dyscyplinie.

W następnym meczu rozgrywanym na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego azetesiacy przegrali po rzutach karych z Polonią Bytom (w regulaminowym czasie gry było 8:8) oraz na wyjeździe ulegli jedną bramką ŁTSW OCMER (9:10).

Mimo wszystko pierwszą rundę waterpoliści AZS UW zakończyli na wysokim drugim miejscu, plasując się tylko za niepokonaną drużyną z Łodzi. W okresie zimowym nasi gracze wywalczyli też trzecie miejsce podczas turnieju Pucharu Polski rozgrywanego w Warszawie. W meczu o brąz pokonali Alfę Gorzów 19:9.

Druga runda i zmagania w grupie walczącej o medale niestety rozpoczęła się od wyjazdowej porażki z Waterpolo Poznań (9:20). W następnej kolejce AZS znów nie miał szczęścia do Polonii Bytom, z którą przegrał w rzutach karnych 5:4, choć po czterech kwartach było 8:8. Gdy wydawało się, że medal będzie się oddalał w tym roku to UW wygrało z liderem rozgrywek – ŁTSW OCMER Politechniką Łódzką 11:7.

Po kolejnej porażce z Waterpolo Poznań i zwycięstwu z Polonią Bytom (8:6) AZS wciąż był w grze w walce o srebrny medal. Musiał jednak wygrać ostatni mecz sezonu z OCMER Politechniką Łódzką. Podopieczni trenera Bednarka spisali się na medal i wygrali minimalnie 14:13. Po ubiegłorocznym złocie, tym razem do swojej gabloty dokończyli też srebro.

Dodajmy, że gracze AZS UW w tym sezonie zdobyli też złoty medal młodzieżach Mistrzostw Polski w piłce wodnej. Podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach na początku kwietnia. Odnieśli tam komplet zwycięstw, a w finale pokonali Polonie Bytom (12:10).

Autor: Robert Zakrzewski

Ekstraklasa piłki wodnej: 2021/2022