Koszykarki AZS UW zagrają z Grotem

Od skromnego zwycięstwa z UKS Trójką Żyrardów (47:43) sezon na parkietach I ligi rozpoczęły koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W sobotę akademiczki czekać będzie kolejny sprawdzian przed swoją publicznością. Tym razem rywalkami będzie drużyna Grot F&F Automatyka Pabianice.

W ubiegłym sezonie koszykarki z Pabianic należały do jednych z czołowych drużyn I ligi i po rundzie zasadniczej zajmowały drugie miejsce. Koszykarki AZS UW uplasowały się wtedy na szóstej pozycji. W bezpośrednim pojedynku lepsze były dwukrotnie koszykarki z Pabianic. W Warszawie po zaciętym meczu zwyciężyły 60:52. Jest więc okazja do rewanżu.

Na inaugurację rozgrywek stołeczne koszykarki wygrały, a pabianiczanki przegrały wysoko we własnej hali z MPKK Sokołów (43:70). Za wcześnie jednak jest jest, żeby po pierwszym meczu wyciągać daleko idące wnioski.

– Drużyny z Pabianic i z Sokołowa są uważane za jednych z faworytów naszej grupy. Dlatego rozmiar Grota w ich starciu był dla mnie sporą niespodzianką. W zespole z Pabianic były spore zmiany i chyba jeszcze nie do końca się rozumieją na parkiecie. Tamten mecz im nie wyszedł, ale uważam że dalej pozostają w roli faworytek. My postaramy się rozegrać jak najlepszy mecz i liczymy że przed swoją publicznością okażemy się lepsze – mówi Małgorzata Zaroń, trenerka AZS UW.

Przed sezonem drużyna AZS Uniwersytetu Warszawskiego nie zmieniła się tak bardzo jak rok temu. W składzie pozostały Zuzanna Wrzesień, Natalia Bucyk, Joanna Rudenko czy Weronika Karpiszuk. Wśród nowych twarzy jest m.in. Maria Wojas, która do tej pory reprezentowała Wisłę CanPack Kraków i Wiktoria Barańska, była zawodniczka Enea AZS II Poznań.

– Zostawiłyśmy trzon naszej drużyny czyli podstawową szóstkę. Doszło dużo młodzieży i więcej minut i szans będą dostawały dziewczyny, które były w szerokim składzie. Mamy bardzo przyszłościowe zawodniczki i tu mają szansę rozwoju. Jesteśmy drużyną akademicką i swoją siłę budujemy na bazie Uniwersytetu Warszawskiego. Docelowo chcemy, żeby wszystkie nasze zawodniczki były studentkami. Już teraz mamy bardzo fajny zespół w perspektywie gry w Akademickich Mistrzostw Polski – dodaje trenerka AZS UW.

Spotkanie w ramach 2 kolejki I ligi pomiędzy AZS Uniwersytetem Warszawskim i Grot F&F Automatyka Pabianice odbędzie się w sobotę 14 października w hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3. Początek meczu o godzinie 18. Dla kibiców wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.