Damian Stępień medalem wita się z nową kategorią

Podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanego w czeskiej Pradze – Damian Stępień zdobył brązowy medal. Dla reprezentanta AZS Uniwersytetu Warszawskiego był to pierwszy pierwszy start w kategorii – 90 kg i od razu zakończony miejscem na podium.

Na przełomie września i października ponad 440 zawodniczek i zawodników z 41 państw walczyło w stolicy Czech podczas zawodów Pucharu Świata. Dobrze wypadli tam Polacy w tym zawodnik AZS UW – Damian Stępień, który jeszcze w lutym w Warszawie zdobył srebrny medal podczas zawodów tej samej rangi, ale w kategorii do 81 kg.

W pierwszej rundzie Polak pokonał Szwajcara Simona Gautshi, a w kolejnej był lepszy od Ukraińca Oleksandra Cherkaia. W ćwierćfinale uległ Słowakowi Peterowi Zilce i o medale był się w repasażach. Tu pokonał  Tigo Renesa z Holandii, a pojedynku o brąz Damian Stępień zwyciężył z jego rodakiem Markiem Van Dijkiem – brązowym medalistą Letniej Uniwersjady z Chengdu.

Złoto w tej kategorii wagowej wywalczył wywalczył Brytyjczyk Stuart McWatt.

Partnerem projektu “Judo na Karowej” jest PKN Orlen.