Judocy z Węgier okazali się za mocni 

Judoka AZS Uniwersytetu Warszawskiego – Damian Stępień wziął udział w III. Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w Krakowie. W turnieju drużyn mieszanych rozgrywanych w Krynicy-Zdroju Polacy odpadli w ⅛ ulegając Węgrom. 

Blisko 220 sportowców z 22 krajów przyjechało do znanego górskiego uzdrowiska, żeby podreperować swój medalowy dorobek. W sobotę 1 lipca odbywał się tam turniej drużyn mieszanych, a w składzie reprezentacji Polski znalazł się Damian Stępień, walczący w wadze do 90 kg. Wszystko odbywało się w tamtejszej Arenie, na trzech matach. Zawody miały rangę Mistrzostw Europy.    

W pierwszej rundzie Polacy trafili na wolny los i czekali na zwycięzców meczu Ukraina-Węgry. Następnie w walce o wymarzone miejsca na podium za mocni okazali się Madziarzy. W pierwszym pojedynku Eliza Wróblewska przegrała z Szabiną Gercsak. Do remisu nie zdołał doprowadzić też Damian Stępień ulegając w zaciętej walce Peterowi Sefranemu. O wyniku zdecydowała dopiero dogrywka i akcja na waza-ari. Porażkę zanotowała też Kinga Wolszczak, a honorowe zwycięstwo odniósł Kacper Szczurkowski. Wygrać nie zdołała Julita Kowalczyk i ostatecznie Polska przegrała mecz 1:4. Złoty medal zdobyła Gruzja w finale pokonując Niemcy  4:1.

Judocy w wakacje nie odpoczywają tylko trenują na kolejnych obozach przed czekającymi ich zawodach. W planach najważniejsze zadanie – wywalczyć kwalifikację na igrzyska w Paryżu.

Sponsorem głównym projektu “Judo na Karowej” jest PKN Orlen.

Foto: judo AZS UW