Damian Stępień powalczy w Pradze

Damian Stępień weźmie udział w turnieju Prague Europen Open zaliczanego do Pucharu Świata. Judoka AZS Uniwersytetu Warszawskiego z pewnością będzie chciał powtórzyć sukces sprzed kilku miesięcy.

Podczas turnieju Warsaw Europen Judo odbywającego się pod koniec lutego Damian Stepięń zajął drugie miejsce w kategorii do 81 kg. Wracający wtedy po kontuzji zawodnik AZS UW przegrał tylko z Mołdawianinem Victorem Sterpu.

Teraz staje on przed szansą wywalczenia kolejnego miejsca na podium w zawodach rangi Pucharu Świata. Droga do medalu nie będzie jednak usłana różami, bo na tatami stawi się wielu mocnych zawodników z Francji, Ukrainy, Danii oraz oczywiście Czech.

W turnieju rozgrywanym w stolicy Czech weźmie udział ponad 220 zawodniczek i zawodników z 21 państw. Impreza odbywać będzie się w dniach od 30 września do 1 października w hali Arena Sparta.

Damian Stępień reprezentuje barwy AZS Uniwersytetu Warszawskiego od 2015 roku. W 2020 roku w stolicy zwyciężył zawody Pucharu Świata rozgrywane w stolicy. Jest też wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju.

Sponsorem projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.