Złoto w ergometrze

Dwa lata temu były na 13 pozycji, przed rokiem były piąte, a teraz zwyciężyły. Studentki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyły złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim w klasyfikacji drużynowej kobiet.

To był udany weekend dla wioślarzy i wioślarek Uniwersytetu Warszawskiego. W sobotę zwyciężyli oni w Pucharze AZS osad wioślarskich, a dzień później z powodzeniem walczyli o medale Akademickich Mistrzostw Polski. Decydujące zawody rozgrywane były na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, a uczestnicy mieli do pokonania 1000 metrów. W imprezie wzięło udział blisko 570 osób z 51 uczelni.

Indywidualnie duże powody do radości miały Anna Kilińska (3:39,7), która zajęła trzecie miejsce w typie uczelni (uniwersytety) w wadze lekkiej i Hanna Krasuska (3:28,3), która również staneła na podium w typie uczelni tyle, że w wadze open. Ostatecznie drużynowo studentki Uniwersytetu Warszawskiego zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet wyprzedzając tylko o dwa punkty Politechnikę Gdańską.

– Trenujemy naprawdę bardzo ciężko i fajnie, że nagrodą za ten wysiłek jest złoto w klasyfikacji generalnej AMP. Wewnątrz naszej sekcji osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom, poniekąd dzięki naszej rywalizacji środowiskowej. Ja Olga i Michalina, a od tego roku jeszcze Ania dzięki bardzo podobnemu poziomowi w kategorii lekkiej cały czas napędzamy się do łamania kolejnych życiówek i bardzo to sobie cenię, bo gdyby nie dziewczyny nie zrobiłabym takiego wyniku. Poziom na AMP-ach jest z zasady wysoki, natomiast myślę że porównywalny do zeszłego roku, co daje przestrzeń na jeszcze lepszy wynik w przyszłym sezonie. I to z pewnością będziemy się starać osiągnąć – powiedziała Dominika Srokosz, która w wadze lekkiej zajęła 10 miejsce z czasem 3:42,3.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn studenci Uniwersytetu Warszawskiego zajęli 10 miejsce. Indywidualnie z medalu cieszył się natomiast Wojciech Derentowicz (2:57,3), który zajął trzecie miejsce w wadze open w typie uniwersytetów.

Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.