AZS UW ma nowego prezesa

Olaf Weker został wybrany nowym prezesem KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego na lata 2024-2028. Tytuł honorowego prezesa klubu otrzymał Alojzy Z. Nowak – rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

W poniedziałek 18 marca w sali Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W kilkugodzinnym zebraniu brali udział delegaci poszczególnych sekcji. W trakcie został wybrany nie tylko nowy prezes, ale też członkowie zarządu, członkowie klubowej komisji rewizyjnej oraz delegacji na zjazd sprawozdawczo-wyborczy AZS Warszawa i XXX Zjazd AZS.

Nowy prezesem klubu został Olaf Weker, dotychczasowy wiceprezes zarządu. Związany on jest z AZS UW od 1995 roku. Swoją przygodę w AZS zaczynał od gry w siatkówkę. Od 2006 roku był w zarządzie klubu, a od 2010 pełnił funkcję wiceprezesa.

W zarządzie KU AZS UW znaleźli się: Agnieszka Guzowska, Kamila Jabłońska-Strzępka, Włodzimierz Leśniewski, Aleksandra Madejska, Julia Oleksiuk, Eugeniusz Puzan, Dominika Srokosz, Michał Sybilski, Katarzyna Ślifirczyk oraz Martyna Zawadzka.

Jednymi z pierwszych decyzji nowych władz klubu będzie wybór dyrektora i wiceprezesów.