Wygrać pewnie i wysoko

Tegoroczny sezon w ekstraklasie piłki wodnej jest bardzo wyrównany i nawet mistrzowie Polski nie są jeszcze pewni awansu do grupy mistrzowskiej. W 6 kolejce ligowej zawodnicy AZS Uniwersytetu Warszawskiego podejmować będą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Choć broniący tytułu azetesiacy w minionej serii spotkań wygrali na wyjeździe Alfą Gorzów 6:5 i awansowali na pozycję wicelidera, to na plecach wciąż czują oddech rywali. Do grupy walczącej o medale tylko awansują cztery zespoły. Wśród drużyn, które są pod kreską jest jednak Polonia Bytom, czyli ubiegłoroczny wicemistrz kraju. Zespół ten ma o jeden mecz mniej rozegrany, więc może jeszcze sporo namieszać.

Najbliższy przeciwnik AZS UW zajmuje w tabeli 6. miejsce i wciąż ma teoretyczne szansę, żeby awansować do grupy mistrzowskiej. Ostrowianie dziewięć razy zdobył złoty medal mistrzostw Polski w piłce wodnej, a ostatni raz w 2001 roku. W zeszłym sezonie KSZO zajęło w lidze właśnie 6. miejsce. W meczu o ligowe punkty drużyny nie spotkały się jednak, bo grały w innych grupach.

– Będziemy mieli pewni awans do grupy mistrzowskiej, tylko wtedy jeśli wygramy wszystkie mecze do końca. To nie jest tak, że możemy już sobie usiąść, bo mamy przewagę punktową. Gramy z drużynami, które są w dolnej części tabeli, ale trzeba z nimi wygrać. Punkty i bramki z tych meczów, będą przechodziły do dalszej części rozgrywek, więc żaden mecz nie jest o „pietruchę”. Zależy nam więc, żeby wygrać pewnie i wysoko – powiedział Jakub Bednarek, trener AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Będzie to ostatni ligowy mecz rozgrywany w rundzie zasadniczej przed własną publicznością. Jeszcze w styczniu azetesiacy zagrają na wyjeździe z Arkonią Szczecin. W drugiej rundzie zespoły podzielone zostaną na grupy mistrzowską i spadkową.

Spotkanie pomiędzy AZS UW i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozegrane zostanie w sobotę 18 grudnia o godzinie 20:30 na basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp dla kibiców wolny. Z meczu przeprowadzona będzie transmisja internetowa w mediach społecznościowych.

Zadanie współfinansowane ze środków m.st Warszawy.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Paweł Małaczewski