PKN Orlen sponsorem głównym projektu „ Judo na Karowej”

Z nadzieją w przyszłość patrzą judocy AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystko dzięki umowie zawartej z PKN Orlen, która pozwoli przygotować się do najważniejszych startów, szkolić amatorów i młodych adeptów.

Polski Koncern Naftowy Orlen został sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej”. W dwóch salach położonych w gmachu Wydziału Socjologii wychowało się wiele pokoleń judoków. Wśród najbardziej utytułowanych jest Krzysztof Wiłkomirski – olimpijczyk z Aten (2004) i Pekinu (2008). Wszyscy w klubie marzą o tym by kolejni zawodnicy trenujący przy ul. Karowej znaleźli swoją drogę na największe areny. Zwłaszcza na igrzyska w Paryżu w 2024 roku.

Jednak oprócz talentu i pracy na treningach potrzebne są coraz większe środki finansowe. O ile same początki przygody z judo jeszcze nie wymagają dużych nakładów, tak awans na światowy poziom już tak. Najbardziej kosztowny jest udział w rankingowych turniejach zagranicznych. Punkty zdobyte podczas takich wydarzeń są przepustką do udziału w najważniejszej imprezie czterolecia.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy i jest to dla nas bardzo dobra informacja. W poprzednich latach część startów musieliśmy pokrywać z własnych pieniędzy. Mam nadzieję, że to da szansę naszym czołowym zawodnikom możliwość startu w zawodach Pucharu Świata czy Grand Slam. Do tej pory chcąc zakupić sprzęt do siłowni musieliśmy dwa razy obejrzeć każdą złotówkę, tak żeby było na zawody i żebyśmy na nich jakoś wyglądali. Myślę, że ta umowa pomoże nam w rozwiązaniu w wielu dotychczasowych problemów – powiedział Zdzisław Grochowski, trener AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Sekcja judo AZS UW istnieje od ponad 60 lat. Tylko od 2012 jej zawodnicy i zawodniczki zdobyli 97 medali w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku seniorzy wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Polski rozgrywanych w Opolu. Wśród pań złoty medal w kat. 52 kg zdobyła Karolina Pieńkowska i Sandra Lickuń w kategorii 78 kg. Natomiast wśród mężczyzn z najcenniejszego krążka cieszył się Damian Stępień w wadze do 81 kg.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: AZS UW judo