Waterpoliści mają przedświąteczny hit  

O takich spotkaniach zwykle mówi się szlagier albo hit. Nie można tego mylić ze świątecznymi przebojami, choć waterpoliści AZS Uniwersytetu Warszawskiego w tym sezonie przebojem zdobywają Ekstraklasę.  W ostatnim tegorocznym meczu rozgrywanym na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podejmować będą drużynę WTS Polonii Bytom. 

Obecni wicemistrzowie Polski spisują się w tym sezonie znakomicie i w czterech rozegranych spotkaniach zdobyli już komplet punktów. Piłkarze wodni AZS UW jako jedyni w ekstraklasie kontynuują udaną passę pokonując kolejno Arkonie Szczecin (30:3), mistrzów kraju – ŁSTW Politechnikę Łódzką (11:9), Neptun Uniwersytet Łódzki (28:11) i KSZO Ostrowiec (18:4). Polonia Bytom do tej pory na koncie ma trzy wygrane, ale ten bilans mógłby być lepszy tylko jeden ich mecz został przełożony na inny termin.         

Najlepsze drużyny obecnego sezonu zmierzą się w ramach 5. rundy Ekstraklasy. Zapowiada się arcyciekawe widowisko, bo chociaż do końca rozgrywek droga jeszcze długa, to trzy punkty przewagi nad bezpośrednim rywalem do tytułu mistrzów Polski pozwoli w miłych nastrojach myśleć o kończącym się roku. Gospodarze z pewnością liczyć będą na kolejne gole Amerykanina Messana Moora czy Ukraińca Nikiti Chupriny. 

Zawodnikiem, który łączy oba kluby jest Aleksander Ozga. Wychowanek KSZO Ostrowiec był jednym z graczy, który przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski przez AZS UW w sezonie 2020/2021. Następnie wyjechał by grać w lidze węgierskiej czyli jednej z najsilniejszej lig na świecie. Po przygodzie z „Madziarami” wrócił do kraju, by grać w Polonii. Na pływalni pewnie jednak nie będzie sentymentów.   

Kibice którzy nie byli nigdy na meczu powinni wiedzieć, że mecz piłki wodnej składa się z czterech kwart liczących po 8 minut. Na przeprowadzenie akcji drużyny mają po 30 sekund. Drużyny składają się z siedmiu zawodników w tym bramkarza. Jest to gra szybka i widowiskowa.   

Pojedynek pomiędzy AZS Uniwersytetem Warszawskim i WTS Polonią Bytom odbedzie się w sobotę na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Trojdena 2c. Początek meczu o godzinie 20:30. Dla kibiców wstęp wolny.    

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.   

Txt: Robert Zakrzewski
Foto: Paweł Małaczewski (archiwum)