Koszykarki wracają do domu i zagrają z Grotem

Oczekiwanie na mecz Polska – Argentyna umilić może kobieca koszykówka w dobrym wydaniu. W środowe popołudnie o ligowe punkty powalczą zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Na własnym parkiecie podejmować będą Grot F&F Automatyka Pabianice.

W środę 30 listopada zespoły spotkają się w hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3 na zakończenie 10. kolejki I ligi. Faworytkami meczu wydają się być koszykarki z Pabianic, które w tabeli zajmują 6. miejsce z dorobkiem 14 punktów. Cztery lokaty niżej znajdziemy koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego, które zgromadziły w 7 meczach 11 punktów.

Azetesiaczki w tym sezonie na własnym parkiecie radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Do tej pory bilans ich domowych meczów to jedna wygrana i jedna porażka. Ostatni raz we własnej hali grały 15 października, kiedy to wygrały z SMS Łomianki. Ich kolejny domowy mecz został przeniesiony dopiero na styczeń. Dlatego żeby ponownie zagrać przy ul. Szturmowej musiały czekać niemal do końca listopada. Dodajmy, że drużyna z Pabianic na wyjeździe wygrała dwa razy i raz przegrała. Zobaczymy, kto tym razem poprawi swoje statystyki

Skoro o statystykach mowa to najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie AZS UW jest Zuzanna Wrzesień, która w 7 meczach zdobyła 108 punktów. Nieco mniej trafień ma na koncie Izabela Zdrodowska, bo 94. Zawodniczka ta w tym sezonie dołączyła dopiero do azetesiaczek i jak widać od razu stała się ich mocnym punktem. Natomiast w drużynie z Pabianic warto będzie zwrócić uwagę na silną skrzydłową Magdalenę Grzelak, która w 8 meczach zdobyła 121 punktów.

W zeszłym sezonie, a dokładnie 27 listopada 2021 roku, koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego przegrały na własnym parkiecie z Grot F&F Automatyką Pabianice 55:73. Jest okazja do rewanżu, choć tamto spotkanie pamięta już tylko kilka zawodniczek w drużynie gospodyń jak choćby wspomniana Zuzanna Wrzesień, Weronika Karpiszuk, Joanna Rudenko i Julia Jeleńczak.

Początek spotkania pomiędzy AZS Uniwersytetem Warszawskim i Grot F&F Automatyka Pabianice już 30 listopada o godzinie 17:30. Dla kibiców wstęp wolny.

Txt: Robert Zakrzewski