Szczypiorniści nie chcą oddać prowadzenia

Szczypiorniści AZS Uniwersytetu Warszawskiego dzięki wyjazdowej wygranej nad SMS ZPRP I Płock objęli fotel lidera rozgrywek I ligi. W meczu z Orlen Wisłą II Płock będą chcieli wykorzystać wywalczone pole position i ruszyć po awans do Ligi Centralnej.

Zaległe derby Mazowsza rozgrywane w ramach 12. kolejki rozgrywek były bardzo wyrównane o czym może świadczyć remisowy wynik utrzymujący do przerwy (17:17). Choć w tabeli zespoły dzieli kilka pozycji, to ostateczny rezultat był bardzo ważny dla układu w górnej jej części. W przypadku wygranej AZS UW mogło awansować z trzeciej pozycji na pierwszą. Azetesiacy zdołali tego dokonać wygrywając jedną bramką (32:31), a o ich triumfie przesądziło ostatnie 12 minut meczu.

Piłkarze ręczni AZS UW w rundzie rewanżowej zwyciężyli wszystkie pięć spotkań i teraz też będą chcieli podtrzymać swoją serię. W sobotę do hali przy ul. Banacha zawita czwarta drużyna obecnego sezonu i z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek dla obu ekip. W tym sezonie drugi zespół Orlen Wisły Płock zwyciężył w 10 meczach i przegrał tylko dwa razy. Sposób na nich już raz znalazła drużyna AZS UW, która w pierwszej rundzie wygrała na wyjeździe 36:30. Stołeczni kibice nie mieliby nic przeciwko powtórzeniu takiego wyniku.

W zespole z Płocka warto będzie zwrócić uwagę na ich najlepszego strzelca – Marcela Niedzielskiego, który zdobył już 101 bramek co daje mu drugie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników 1 ligi grupy C. Nieco mniej trafień na koncie ma jego kolega Oliwier Kamiński, bo 87. Natomiast w zespole trenera Piotra Obrusiewicza skuteczność rozkłada się na cały zespół. Najwięcej trafień na koncie mają Dawid Szpejna (51), Wiktor Przybysz (48) i Kacper Wawszczak (45).

Do końca rozgrywek 1 ligi pozostało jeszcze 8 kolejek. AZS UW jest liderem z dorobkiem 33 punktów. Tyle samo na koncie mają Enea Orlęta Zwoleń, ale oni rozegrali już jeden mecz więcej. Na trzeciej pozycji jest Jurand Ciechanów, który w 13 meczach zdobył 30 punktów. Pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej nie oznacza jeszcze awansu, bo później rozgrywany jest turniej mistrzów z udziałem zwycięzców wszystkich czterech grup 1 ligi.

Spotkanie pomiędzy drużynami AZS Uniwersytetu Warszawskiego i Orlen Wisłą II Płock odbędzie się w sobotę 18 marca w hali przy ul. Banacha 2a. Początek o godzinie 19. Wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.