Spróbuj „Judo na Karowej”

Gdy pad kojarzy Ci się tylko z konsolą, to znak że czas się ruszyć. Sekcja judo AZS Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi całoroczny nabór. Tu nauczysz ukemi czyli sztuki padów i nie tylko.

Judo to popularna sztuka walki i dyscyplina sportowa, którą znajdziemy w programie igrzysk olimpijskich i Akademickich Mistrzostw Polski. Stworzona została w Japonii i szybko trafiła do kolejnych krajów osób marząc o kolejnym danie. Jednak widząc efektowne zwycięstwa przez ippon, czyli wygrane przed czasem, można się zastanawiać czy to sport dla wszystkich.

– Jak ktoś jest chętny to staramy się do niego podchodzić indywidualnie, tak żeby nadrobił czas od wrześniowego naboru. Oczywiście tak jak w życiu, są osoby bardziej predysponowane do malowania czy biegania, ale ja zawsze powtarzam że w judo najważniejszy jest talent do pracy – odpowiada Zdzisław Grochowski, trener AZS UW.

Zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone są od poniedziałku do piątku w salach przy ul. Karowej 18. Najmłodszą grupę stanowią już dzieci w wieku 6-9 lat, są też zajęcia dla studentów i grupa wyczynowa.

– Mamy w klubie już zajęcia dla 6-latków, ale to są bardziej gry i zabawy z elementami judo. Pokazujemy jakiś pierwiastek rywalizacji, czy też uczymy bezpiecznie upadać. Ale tak żeby uprawiać ten sport już na poważnie to trzeba mieć 10-12 lat – dodaje.

Sekcja judo istnieje od ponad 60 lat. Zawodnicy AZS Uniwersytetu Warszawskie w tym roku zwyciężyli w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski seniorów z dorobkiem trzech złotych medali. Na podium stawali też podczas Mistrzostw Polski młodzików i juniorów.

Sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.

Więcej: http://azs.uw.edu.pl/sekcje-akademickie/judo/