Sprintem przed Akademickie Mistrzostwa Polski

Nasi studenci mają za sobą pracowity weekend obfitujący w medale. Od Gdańska przez Warszawę po Kraków rozgrywane były turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski. To jednak jeszcze nie koniec rywalizacji.

Od 21 do 24 kwietnia na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego rywalizowano o tytułu w unihokeju. Tradycyjnie zawody rozgrywane były w formule „swiss”, czyli z trzema zawodnikami w polu oraz bramkarzem. W wydaniu akademickim na parkiecie przez cały czas na parkiecie musiała przebywać jedna zawodniczka lub jeden zawodnik.

Reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego poprawili swoje dokonanie z ubiegłego roku i w klasyfikacji generalnej zajęli czwarte miejsce oraz obronili złoto w typie uczelni. Drużyna napędzana przez bardzo skutecznego Jana Jamskiego zwyciężyła pewne swoją grupę wygrywając trzy mecze. W 1/8 rozgrywek nasi studenci pokonali Uniwersytet Wrocławski (8:2), a w ćwierćfinale po wyrównanym meczu odprawili Uniwersytet Zielonogórski (5:4).

W niedzielnym półfinale zbyt silna okazała się jednak ekipa AGH Kraków, czyli obrońcy tytułu  wygrywając 7:2. Natomiast w meczu o brąz lepszy okazał się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach posiadający w składzie dwójkę reprezentantów Polski (2:8).

W tym samym czasie w Gdańsku nasze tenisistki stołowe w składzie Bogumiła Kozicka, Paulina Krzysiek, Katarzyna Ślifirczyk i Agata Zakrzewska wywalczyły srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski oraz zwyciężyły w typie uniwersytetów. W fazie grupowej pokonały Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Gdańską i AWF Katowice.

W drodze do finału pokonały Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, oraz gospodarzy turnieju Uniwersytet Gdański. W decydującym pojedynku uległy jednak Uniwersytetowi Ekonomicznemu we Wrocławiu 3:1. Finał był powtórką ubiegłorocznej walki o złoto i wtedy też lepsze okazały się wrocławianki.

W weekend w Krakowie połączano taniec i elementy fitnessu, a wszystko to podczas zmagań w aerobiku sportowym. Udział w zawodach wzięło 17 uczelni, a w klasyfikacji generalnej Uniwersytet Warszawski zajął 9. pozycje. Natomiast w finale trójek nasze studentki zajęły trzecie miejsce występując w składzie Wiktoria Lahoda, Julia Szkóp i Martyna Wojciechowska.  Blisko podium były też w klasyfikacji teamów zajmując 5. miejsce.

Po kolejnej kumulacji Akademickich Mistrzostw Polski sytuacja w klasyfikacji generalnej nie uległa zmianie. Na prowadzeniu wciąż jest Uniwersytet Warszawski z dorobkiem 1394 punktów i wyprzedzając o 3 punkty Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Autor: Robert Zakrzewski