Skuteczna pogoń piłkarzy wodnych

Piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Warszawskiego zostali liderami ekstraklasy. Po zaciętym meczu na szczycie pokonali aktualnych mistrzów Polski – ŁSTW OCMER Politechnikę Łódzką 10:9. Od początku gospodarze musieli odrabiać straty.

W sobotni wieczór na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego doszło do spotkania dwóch najlepszych drużyn ubiegłego sezonu. O tym, że nie będzie to łatwy pojedynek pokazał Michał Bar, który trafił już na początku dając prowadzenie przyjezdnym. Choć AZS miał swoje akcje, to z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Dmytro Hudalowsky. Aktualni wicemistrzowie Polski mieli szansę na kontaktowego gola z rzutu karnego, ale byli nieskuteczni. Nie można tego powiedzieć o rywalach, którzy z bliska trafili na 3:0.

Odczarować bramkę łodzian udało się w końcu Messanowi Moorowi, który wykorzystał dogodną okazję i trafił na 1:3. Kontaktowego gola rzutem z dystansu zdobył Piotr Kędzior tuż przed zakończeniem pierwszej kwarty.

W drugiej części kibice zobaczyli aż siedem bramek. Konrad Czapczyński podwyższył prowadzenie gości na 4:2, a AZS znów musiał gonić. Straty zmniejszył ponownie Moore, a po chwili Bartosz Borkowski dał remis 4:4. Łodzianie nie zamierzali pójść na dno, co pokazał Michał Diakonów rzutem na 5:4. Do kolejnego wyrównania doprowadził Emil Kalata. To nie były ostatnie trafienia w drugiej kwarcie i po pierwszej połowie był remis 6:6.

Trzecia kwarta wygrana przez AZS dwoma bramkami przesądziła o losach meczu. Pierwsze prowadzenie w meczu dla drużyny UW dał Bartosz Grabiński (7:6). Następnie z rzutu karnego podwyższył Mikita Chupryna. W pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet 10:7, ale Piotr Michalski zmniejszył straty i wynikiem 10:8 zakończyła się ta odsłona.

Po rozpoczęciu ostatniej części meczu szybko trafił ponownie Piotr Michalski i zrobiło się gorąco. Po kilku sekundach Mesan Moore zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu i jak się okazało ustalił wynik rywalizacji na 11:9. W ciągu kolejnych blisko 7 minut swoje szanse miały obie strony, ale nie padła już żadna bramka.

Po dwóch kolejkach AZS Uniwersytet Warszawski zajmuje w tabeli ekstraklasy pierwsze miejsce z dorobkiem 6 punktów. W następnej kolejce azetesiacy zagrają na wyjeździe z Neptunem Łódź. Mecz odbędzie się 5 listopada na wyjeździe.

Projekt współfinansowany ze środków m.st Warszawy.

Txt: Robert Zakrzewski