Ostatni domowy mecz w tym sezonie futsalistów AZS UW 

W ostatnim meczu domowym w tym sezonie futsaliści AZS UW Darkomp Wilanów podejmą beniaminka rozgrywek – Widzew Łódź. Azetesiacy zapewnili sobie już utrzymanie w FOGO Ekstraklasie, ale na pewno będą chcieli miłym akcentem pożegnać się z kibicami. Spotkanie odbędzie się w piątek 7 kwietnia. 

Najbliższe spotkanie zapowiada się jako bardzo wyrównane, bo drużyny AZS UW i Widzewa Łódź sąsiadują ze sobą w tabeli. Obie ekipy mają na koncie po 27 punktów, ale łodzianie mają o jeden mecz rozegrany więcej.  Zespoły mają już zapewnione utrzymanie, ale walczą o jak najwyższe miejsce w ligowej hierarchii. Grając bez większej presji i widma degradacji zawodnicy mogą zgotować ciekawe widowisko.

Do zdobycia w tym sezonie zostało już tylko 12 punktów i tyle właśnie przewagi mają drużyny AZS UW i Widzewa nad strefą spadkową. Azetesiacy w czterech ostatnich meczach zwyciężyli trzy spotkania i dzięki temu awansowali na bezpieczną 10. pozycję. W ostatniej kolejce AZS UW Darkomp Wilanów wygrało na wyjeździe z FC Toruń (3:1), a wcześniej u siebie pokonało po dramatycznym meczu BSF Bochnia (4:3).

Historia ligowych meczów pomiędzy AZS UW i Widzewem Łódź nie jest długa. W jedynym do tej pory rozegranym spotkaniu o punkty lepsi okazali się łodzianie wygrywając u siebie 3:1. Teraz będzie okazja do rewanżu.

W tym sezonie AZS UW Darkomp Wilanów czekają jeszcze wyjazdowe spotkania z Piastem Gliwice, AZS Uniwersytetu Śląskiego i Clearexem Chorzów. Mistrzów Polski wyłonią play-off, w których wezmą udział zespoły z miejsc 1-8. 

Spotkanie w ramach 27. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy pomiędzy AZS UW Darkomp Wilanów i Widzewem Łódź odbędzie się w piątek 7 kwietnia w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26 a. Początek o godzinie 18. Dla kibiców wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze środków m.st Warszawa. 

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Katarzyna Kołat