Nasze pary wysoko na plaży

Kibice siatkówki żyją ostatnio mistrzostwami świata, ale nie tylko. W weekend 26-28 sierpnia we Wrześni rozegrano ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Nie zabrakło tam par reprezentujących AZS Uniwersytet Warszawski.

Wśród pań o podium ambitnie walczyły brązowe medalistki Akademickich Mistrzostw Polski – Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak reprezentujące AZS UW Kaman Beach Volleybal Team. W pierwszym meczu para pokonała Wardak/Gierczyńską 2:0. W drugim spotkaniu przegrały z duetem Legieta/Jochym i spadły na prawą stroną drabinki turniejowej.

Tam wygrały z parą Radelczuk / Czuryło i Kielak/Kruczek po 2:0. Następnie trafiły na koleżankę z uczelni Martę Łodej, która w parze z Katarzyną Kociołek reprezentowały barwy Orlen Teamu. Mimo zaciętego pierwszego seta para Łukaszewska/Błasiak przegrała mecz 0:2 (19:21,11:21) i nie zdołała awansować do półfinału.

Pod szyldem Makarony Polskie AZS UW w turnieju udział wzięli Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. Już w meczu otwarcia przegrali oni z duetem Kownacki/Sobstyl 1:2. Tam już szło im lepiej. Przeszli na prawą stronę „brazylijki” i trafili na duet Paszkowski / Chiniewicz z którym wygrali 2:0, dalej po wyrównanym starciu wygrali z Krasińskim/Ziębą 2:1 i pokonali jeszcze parę Lewicki/Maziarek 2:0. Na koniec drugiego dnia zmagań przegrali z parą Sdebel/ Malec 1:2 (18:21,21:14,12:15) i zakończyli udział w turnieju na 7. miejscu.

Na 5. lokacie uplasował się student Uniwersytetu Warszawskiego – Michał Korycki grający w ekipie Kaman Beach Volleybal Team razem ze Stanisławem Wawrzeńczykiem. Para turniej rozpoczęła od wygranej z duetem Kozłowski / Skrajny 2:0, a po czterech godzinach wygrała z teamem Groszek/Warzocha. W następnym meczu ulegli dobrze znanemu Pawłowi Kantorowi i Jakubowi Szałankowiczowi 0:2 i walczyli już po prawej stronie drabinki.

Tekst: RZ

Pełne wyniki: https://beach.pzps.pl/wynikim/

Tagged .