Ligowy hit piłkarzy wodnych 

Chociaż rozgrywki ekstraklasy piłki wodnej na dobre jeszcze się nie rozkręciły, to już kibice delektować mogą się meczem na szczycie. W ramach II kolejki spotkań AZS Uniwersytet Warszawski podejmować będzie ŁSTW OCMER Politechnikę Łódzką. Będzie to starcie aktualnego wicemistrza i mistrza kraju!

Nie trzeba długo szukać, żeby zobaczyć zmiany jakie zaszły po okresie letnim w drużynie azetesiaków. Głównym trenerem został Marcin Bar – wychowanek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a ostatnio selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16. Były szkoleniowiec AZS UW Jakub Bednarek z którym zespół zdobył tytuły mistrza i wicemistrza Polski nie opuścił jednak klubu, tylko zająć ma się sprawami organizacyjnymi.

To nie koniec roszad. W Warszawie nie zobaczymy już super skutecznego centra Andrzeja Maciejewskiego, który występować ma w lidze węgierskiej.

– Na pewno nie będzie łatwo zastąpić Andrzeja, ale mamy innego bardzo dobrego zawodnika na tej pozycji, czyli Messana Moora. Cała drużyna to mieszanka młodzieży i doświadczenia. Pozyskaliśmy dwóch kluczowych graczy z kadry juniorskiej. Wypożyczyliśmy też bramkarza z Polonii Bytom. Stawiamy na kolektyw i jak do tej pory nie wygląda to źle – mówi trener Marcin Bar.

W pierwszym meczu sezonu waterpoliści AZS UW wysoko wygrali na wyjeździe z Arkonią Szczecin 30:3. Teraz jednak poprzeczka będzie dużo wyżej zawieszona. W zeszłym sezonie rywalizując w grupie mistrzowskiej AZS wygrał dwukrotnie bezpośrednie starcia z ŁSTW. W Łodzi było 11:7, a w Warszawie 14:13. Tytuł mistrzowski zdobył jednak zespół, który grał równiej przez cały sezon.

– Chcielibyśmy odzyskać tytuł mistrzów Polski i czujemy się przygotowani do najbliższego meczu. Wiemy z czym możemy się zderzyć. Spodziewamy się trudniejszego spotkania niż w Szczecinie, ale moim zdaniem jesteśmy wstanie wygrać. Nikt nie powinien nas stawiać na straconej pozycji – dodaje trener AZS UW.

Po pierwszej kolejce ekstraklasy na prowadzeniu znajduje się AZS Uniwersytet Warszawski z dorobkiem 3 punktów. Tyle samo oczek na koncie ma WTS Polonia Bytom. Najbliższy mecz ligowy będzie pierwszym w sezonie dla ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej.

Spotkanie pomiędzy AZS Uniwersytetem Warszawskim i ŁSTW OCMER Politechniką Łódzką rozegrane zostanie w sobotę 22 października o godzinie 20:30. Spotkanie odbędzie się na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Trojdena 2c. Dla kibiców wstęp wolny.

Txt: Robert Zakrzewski
Foto: Paweł Małaszewski