Drugie miejsce Uniwersytetu Warszawskiego

Na drugiej pozycji uplasował się Uniwersytet Warszawski w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2022. Nasza uczelnia poprawiła swoją lokatę o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim sezonem.

Choć jeszcze pod koniec kwietnia studenci Uniwersytetu Warszawskiego znajdowali się na czele klasyfikacji, to jednak nie zdołali obronić pierwszego miejsca. Po raz trzeci z rzędu wygrała Politechnika Gdańska, a tuż za nimi zmagania zakończył stołeczny Uniwerek. Do wyprzedzenia zwycięzców zabrakło nam tylko i aż 125 punktów.

Reprezentanci i reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego bardzo dobrze spisali się w siatkówce plażowej (1. miejsce wśród kobiet i mężczyzn), brydżu sportowym (3. miejsce w klasyfikacji generalnej), futsalu mężczyzn (3. miejsce), koszykówce 3×3 (3. miejsce wśród mężczyzn), wspinaczce (1. miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn), tenisie stołowym (2. miejsce w klasyfikacji kobiet) czy unihokeju ( 4 miejsce). Wystartowali we wszystkich 48 konkurencjach od aerobiku sportowego do żeglarstwa.

– Był moment gdy prowadziliśmy, ale znaliśmy terminarz i wiedzieliśmy że będzie trudno utrzymać pierwsze miejsce. Może dlatego podchodziliśmy spokojnie do tego. Choć oczywiście cieszy nas to, że poprawiliśmy swoje miejsce i pozostajemy na podium. Chcemy kontynuować swoją pracę i upowszechniać sport wśród studentów, bo Akademickie Mistrzostwa Polski rozumiemy jako pewną masowość i popularyzację aktywności. Ale też chcemy znaleźć miejsce w tym wszystkim dla naszych sekcji ligowych – mówi Olaf Weker, wiceprezes zarządu AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

W klasyfikacji typów uczelni wśród uniwersytetów Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce wyprzedzając Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Warto dodać, że w pierwszej piętnastce Akademickich Mistrzostw Polski 2022 jest jeszcze tylko jedna uczelnia z Warszawy.

Robert Zakrzewski

Akademickie Mistrzostwa Polski 2022
1. Politechnika Gdańska (2907,5 pkt)
2 Uniwersytet Warszawski (2783,0 pkt)
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (2640,5 pkt)
4. Uniwersytet Gdański (2560,5 pkt)
5. Politechnika Wrocławska (2141,0 pkt)