To był nAZS rok!

Była okazja do podziękowań i gratulacji, ale też możliwość spotkania kolegów i koleżanek z innych sekcji. Po krótkiej przerwie odbyło się tradycyjne podsumowanie sportowego roku. Z przedstawicielami zawodników i trenerów spotkał się rektor Uniwersytetu Warszawskiego – J.M prof. dr hab. Alojzy Nowak.

W piątkowe popołudnie w okazałej Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego pojawili się przedstawiciele większości sekcji AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Humory dopisywały, bo reprezentanci naszej uczelni mają za sobą udany rok. W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski UW wywalczyło trzecie miejsce. Dodatkowo w rywalizacji ligowej piłkarze wodni zdobyli złoty medal i puchar Polski. Dla innych sukcesem było utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej jak w przypadku futsalistów i futsalistek. Ważnym wydarzeniem było też nawiązanie współpracy z PKN Orlen, który został sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej”.

– Bardzo się cieszę z efektów jakie odnieśli nasi sportowcy. To był trudny okres pandemiczny w którym nie wiadomo było jak funkcjonować. Część osób która studiuje i mieszka poza Warszawą czy poza województwem Mazowieckim pewnie nie zawsze mogła nawet brać udział w zawodach. Oczywiście w sporcie chodzi o wygraną, ale nie tylko. Tu chodzi też o konkurowanie i realizowanie swoich marzeń – powiedział rektor Uniwersytetu Warszawskiego i zarazem prezes Akademickiego Związku Sportowego.

Przed Uniwersytetem Warszawskim kolejne wyzwania jak budowa nowego obiektu sportowego w miejscu istniejącego już kompleksu na warszawskiej Ochocie. W 2022 roku będziemy też gospodarzem finałów Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF i szermierce.

– Mam trzy marzenia związane z szermierką na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze już się spełniło, bo szermierka weszła na uczelnie i mamy zajęcia dla studentów, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z tym sportem. Drugie to stworzenie sekcji, czyli pójście w stronę wyczynowego sportu. Jest sporo młodych osób, które kończą szkoły średnie i szukają miejsca gdzie mogliby kontynuować naukę i dalej trenować. Cieszę się, też że udało się nam ściągnąć Akademickie Mistrzostwa Polski. Rozgrywane są one dopiero od kilku lat i może to będzie krok, żeby stworzyć sekcję – mówił prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski, prezes Polskiego Związku Szermierczego i kierownik katedry Wydziału Kryminalistyki UW.

Oficjalną część spotkania uświetniły podziękowania złożone Karolinie Pieńkowskiej. Judoczka AZS UW i Młodzieżowa Mistrzyni Europy z 2015 roku zapowiedziała koniec swojej sportowej kariery. Teraz skupić się chce na trenowaniu młodych zawodników. Na pamiątkę zawodniczka otrzymała samurajski miecz.

Po wszystkim przyszedł czas na rozmowy przy kawie lub soku. Dla niektórych była to pierwsza okazja do spotkania i poznania kolegów lub koleżanek z innych sekcji. Padł też pomysł, żeby podobne spotkanie organizować także latem na świeżym powietrzu, w formie pikniku.

Autor: Robert Zakrzewski