Szczypiorniści chcą utrzymać zwycięską serię

W opinii ekspertów to ma być mecz na szczycie I ligi piłki ręcznej. Szczypiorniści AZS Uniwersytetu Warszawskiego podejmą we własnej hali SPR Pabis Pabianice. Mecz odbędzie się w sobotę 8.10 o godzinie 19. Zapraszamy.

Po dwóch kolejkach obecnego sezonu faworytami meczu wydają się gospodarze, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli. Zawodnicy AZS UW zwyciężyli oba rozegrane spotkania – z SMS I Płock (32:24) i Warszawianką (30:19). Oprócz azetesiaków bilansem kompletu punktów legitymują się jeszcze trzy inne zespoły w grupie C 1 ligi.

Natomiast drużyna SPR Pabianice do tej spory rozegrał jeden mecz, na inaugurację przegrywając z Jurandem Ciechanów (27:30). Na tej podstawie trudno ocenić jeszcze formę rywali, zwłaszcza że po pierwszej połowie prowadzili jedną bramką.

Azetesiacy z pewnością liczyć będą na kolejne trafienia swojego najskuteczniejszego zawodnika – Kacpra Wawszczaka, który w dwóch meczach rzucił 11 bramek. Po 9 bramek na koncie mają jego koledzy Dawid Szpejna i Karol Skawiński.

Runda zasadnicza rozgrywek potrwa do połowy maja. Jednak nawet zajęcie pierwszego miejsca w grupie nie daje jeszcze awansu do 1 Ligi Centralnej. O dwa premiowane miejsca walczyć trzeba będzie w turnieju mistrzów, w którym spotkają się zwycięzcy czterech grup.

AZS Uniwersytet Warszawski będzie też gospodarzem turniejów półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej wśród kobiet i mężczyzn.

Mecz AZS UW – SPR Pabis Pabianice odbędzie się w hali przy ul. Banacha 2a. Dla kibiców, którzy nie mogą być obecni na trybunach planowana jest transmisja internetowa.

Txt: Robert Zakrzewski