Sekcja żeglarska

Sekcja od 2002 roku specjalizuje się w olimpijskich klasach olimpijskich Laser i Laser Radial. Początkowo również w windsurfingowej klasie Mistral reprezentowanej przez Dorotę Staszewską, która studiując na UW żeglowała w barwach klubowych AZS. W kampanii olimpijskiej do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie swoją najwyższą formę zaprezentowała Katarzyna Deberny (dawniej Szotyńska), zdobywając medal ME’05, 4 miejsce w MS’07 oraz 9 lokatę na Igrzyskach Olimpijskich. Obecnie pracuje z pasją i misją w Polskim Komitecie Olimpijskim.
Miejsce Kasi zastąpiła kolejna zawodniczka naszego Klubu Anna Weinzieher, która zdobyła paszport olimpijski do Igrzysk w Londynie w 2012 roku. W międzyczasie grupy młodzieżowe w klasie Laser Radial K i M rozwijały swoje skrzydła zdobywając medale imprez rangi mistrzowskiej m.in. Ewa Makowska (2 miejsce MłME’ 09), Joanna Maksymiuk (5 miejsce MSJ’ 09), Filip Kobielski (3 miejsce MSJ’ 09), Marcin Rudawski (1 miejsce MS’09), Filip Kozioł (5 miejsce MEJ’09) oraz przy współpracy z rzeszowskim klubem Aleksander Arian (2 miejsce MSJ’09).  Wszystkie te sukcesy były możliwe do osiągnięcia, dzięki ogromnemu zaangażowaniu w rozwój teamu trenera Bartłomieja Szotyńskiego, który po kampanii olimpijskiej do Londynu zaangażował się szeroko w KN PZŻ Laser i Laser Radial osiągając znakomite sukcesy na regatach światowych m.in. z Magdaleną Kwaśną, Wiktorią Lehmann lub wspierając przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio Kacpra Ziemińskiego.
Trener B. Szotyński został wielokrotnie wyróżniany za swoja pracę. W roku 2009 został żeglarskim Trenerem Roku, otrzymał kilkanaście nagród I stopnia z rąk Ministra Sportu oraz dwukrotnie z rąk Prezydentów RP B.Komorowskiego i śp. L.Kaczyńskiego za pracę na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i sukcesy sportowe.
Przez te wszystkie lata medale Mistrzostw Polski zdobywane rokrocznie przez klubową grupę Lasera podopiecznych trenera B. Szotyńskiego stały się rutyną. W sumie to już blisko 150. Obecnie sekcja regatowa dzięki zaangażowaniu wielu osób rozbudowuje się tworząc podstawy od klasy Optimist (więcej w sekcji młodzieżowej). Trzymamy kciuki!

Trener

trener_Szotyński_żeglarstwo
Bartłomiej SZOTYŃSKI
KONTAKT
Bartłomiej SZOTYŃSKI
bartek.szotynski@kidscore.pl + 48 666 976 001 
Treningi odbywają się w ośrodkach AZS m.in. w Zegrzu oraz Górkach Zachodnich i Wilkasach w każdy wolny dzień od szkoły według opracowanego planu szkoleniowego. W okresie zimowym treningi ogólnorozwojowe i ukierunkowane odbywają się na obiektach CSiR UW oraz indywidualnie z trenerką Anną Weinzieher.

Zapraszamy na naszą stronę na  FACEBOOK !