Sekcja Snowboardu

Witaj w sercu śnieżnych emocji – sekcji snowboardu Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Warszawskiego! Jesteśmy zespołem, który łączy pasję do jazdy na desce z niepowtarzalną atmosferą wspólnoty. Nasza sekcja to nie tylko miejsce, gdzie kultywujemy umiejętności snowboardowe, ale również krzewimy przyjaźń, wspieramy się nawzajem i tworzymy niezapomniane chwile na stoku.

Sekcja Snowboardu w roku akademickim 2022/2023.

Jeśli jeździsz na snowboardzie i nie wyobrażasz sobie zimy bez wyjazdu na deskę, to sekcja snowboardowa jest dla Ciebie!

Mamy miejsce nie tylko dla doświadczonych snowboardzistów, ale również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Zapewniamy inspirującą atmosferę, gdzie każdy może rozwijać swoje umiejętności, uczyć się od doświadczonych instruktorów i cieszyć się śnieżnymi zimowymi dni w gronie pasjonatów.

Kilka razy w roku organizujemy wyjazdy treningowe, podczas których intensywnie pracujemy nad naszymi umiejętnościami na różnorodnych stokach. To nie tylko doskonała okazja do treningu, ale także czas na integrację, wymianę doświadczeń i budowanie więzi wśród członków sekcji.

Sezon 2022/2023

Zdjęcie 1 z 20

ZAWODY

Naszym celem na koniec sezonu jest uczestnictwo i reprezentacja na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. To tam rokrocznie rozkwita niepowtarzalna atmosfera snowboardowa, otaczając nas niezapomnianą zabawą i przede wszystkim duchem sportu – to jest właśnie esencja AZS! Ponadto, chętni zawodnicy z naszej sekcji często łączą siły, aby startować w imprezach na szczeblu krajowym, takich jak Puchar Polski czy Mistrzostwa Polski seniorów. Ponadto w sezonie 2023/2024 nasi członkowie mieli okazję reprezentować nasz Uniwersytet na Uniwersyteckich Mistrzostwach Europy, co było dla nas ogromnym zaszczytem i wspaniałym doświadczeniem.

Pamiętaj, nie musisz mieć na swoim koncie żadnych osiągnięć snowboardowych i nieważne, ile masz przejeżdżonych sezonów – u nas na pewno się nauczysz czegoś nowego!

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

Klasyfikacja: UNIWERSYTETY Klasyfikacja GENERALNA
Medale Indywidualne Puchary Drużynowe Medale Indywidualne Puchary Drużynowe
12 7 8 11 2 4 3 2 5 4 2 1

TRENINGI

Nasze treningi są elastyczne i dostosowane do zmieniających się warunków pogodowych. Czasem gromadzimy się na Stadionie Narodowym, wykorzystując jego przestrzenie do pracy nad techniką jazdy na slalomie. Innym razem przesiąkamy duchem sportowej pasji na pumptracku w Parku Janusza na Woli, gdzie poprzez dynamiczne przejazdy doskonalimy nasze umiejętności na desce. Wszystkie treningi odbywają się na longboardach.

Wtorek
17:30 – 19:00
trening deskowy

Chcesz dołączyć do naszej sekcji? Skontaktuj się z jej koordynatorem!

A może nie masz pewności, czy dasz radę lub obawiasz się, że będziesz ostatni? Spokojnie, każdy z nas kiedyś pojechał na trening po raz pierwszy, a potem pierwszy raz startował w zawodach.