Nie żałuj głosów na AZS UW

Wystartował 24. Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy. W gronie nominowanych znalazł się judoka Damian Stępień i drużyna Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Głosowanie internetowe trwa do 21 stycznia.

Piłkarze wodni Nekera AZS Uniwersytetu Warszawskiego nominowani są w kategorii Najpopularniejsza Sportowa Drużyna Klubowa Roku. Przed nimi szansa na powtórzenie sukcesu z 2021 roku, kiedy to zwyciężyli. Szanse są spore, bo ubiegły sezon był dla nich bardzo udany. Potrzebują jednak głosów swoich kibiców.  

Azetesiacy zdobyli mistrzostwo Polski seniorów oraz mistrzostwo Polski młodzieżowców. Do tego grali też w finałowym meczu o puchar kraju. Na rozpoczęcie sezonu 2023/2024 zdobyli pierwszy w historii Superpuchar Polski w piłce wodnej, więc na stałe zapisali się w historii tej dyscypliny. 

Od trzech sezonów gracze Nekera AZS UW zdobywają medale mistrzostw Polski, a na ich spotkania przychodzi coraz więcej kibiców. Dzięki ich występom i sukcesom wiele osób poznało zasady dyscypliny, która jest jedną z najdłużej utrzymujących się w programie igrzysk olimpijskich.

Wśród nominowanych w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku znalazł się Damian Stępień. Judoka AZS Uniwersytetu Warszawskiego w 2023 roku wrócił na tatami po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. W lutym zajął drugie miejsce podczas zawodów Warsaw Judo Open, zaliczanego do Pucharu Świata. Jesienią do swojego dorobku dołożył brązowy medal podczas turnieju rozgrywanego w czeskiej Pradze. Jego też można zarzucać głosami.   

Głosowanie trwa do 21 stycznia. Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu Warszawy w dniu 9 lutego 2024 roku.

Głosuj: https://plebiscyt.um.warszawa.pl   

Foto: Marcin Selerski 
 

Tagged , , .