Michał Klaus powołany do kadry

Najlepszy strzelec naszych futsalistów Michał Klaus znalazł się w gronie 17 zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski. Przed biało-czerwonymi dwa mecze z Norwegią w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

Michał Klaus

Niedawny debiutant znalazł się ponownie w grupie zawodników, którym zaufał selekcjoner Błażej Korczyński. 29-letni zawodnik po raz pierwszy miał okazję wystąpić w koszulce zorzełkiem na przełomie stycznia i lutego. Na początek przyszło mu zmierzyć się z rywalami z najwyższej klasy, bo aktualnymi mistrzami Europy – Portugalią.

W pierwszym spotkaniu rozegranym na wyjeździe Polacy sensacyjnie zremisowali 2:2, a nasz zawodnik spędził na parkiecie kilka minut. Parę dni później w Łodzi wyszedł już na plac
w pierwszej czwórce. Niestety tym razem nie poszło już tak dobrze biało-czerwonym mecz zakończył się porażką 0:3. Było to jednak cenne doświadczenie i spełnienie marzeń. 

– Zagrać z orzełkiem na piersi to marzenie każdego młodego chłopca. Moje się spełniło i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. To wielka duma i wyróżnienie dla mnie. Usłyszeć hymn Polski w koszulce reprezentacji przed meczem to było niesamowite uczucie – powiedział nasz rozgrywający.

W grupie 8 eliminacji do ME 2022 po dwóch meczach Polska zajmuje w tabeli 3. miejsce z dorobkiem 1 punktu. Tuż za naszą reprezentacją jest Norwegia, która z powodu obostrzeń nie mogła wyjechać na dwumecz do Czech za co została ukarana walkowerami. Dodajmy, że w futsalowym rankingu UEFA Polska zajmuje 18 miejsce, a nasi najbliżsi przeciwnicy są na 27 pozycji.

– Co do najbliższego rywala czyli Norwegii to jestem spokojny i jeśli te mecze się odbędą to jesteśmy wstanie wygrać. Poprzednie zgrupowanie i mecze z Portugalią pokazały, że mamy
naprawdę mocny zespół i jeżeli myślimy o awansie na Mistrzostwa Europy, to spotkanie z Norwegami musimy po prostu wygrać – dodał Michał.

W tym sezonie Michał Klaus zdobył 17 goli w Statscore Futsal Ekstraklasie i jest najlepszym strzelcem drużyny AZS UW Darkomp Wilanów. Choć jego obecność w polu karnym przeważnie oznacza dla rywali kłopoty, to na co dzień nasz zawodnik spieszy z pomocą pełniąc służbę w Państwowej Straży Pożarnej.

Zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się w Łodzi i potrwa od 28 lutego do 3 marca. W tamtejszej Atlas Arenie odbędą się też mecze z Norwegią, które zaplanowane są 5 i 8 marca.

Pełna lista powołanego składu KN: https://tinyurl.com/xpyc14xc

Autor: Robert Zakrzewski
Zdjęcie: Strona Facebook AZS UW Darkomp Wilanów / pzpn.pl

Tagged , .