Judoka Damian Stępień blisko podium

W ostatni weekend lutego na Towarze rozegrano turniej judo Warsaw Europen Open w randze Pucharu Świata. Blisko zdobycia medalu był Damian Stępień w kategorii do 81 kg.

W imprezie wzięło udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z 32 krajów. Całe zmagania przebiegały w cieniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przedstawicieli tych dwóch reprezentacji zabrakło ostatecznie na macie.

Najwyżej z zawodników AZS Uniwersytetu Warszawskiego uplasował się Damian Stępień, który zajął piąte miejsce w kategorii do 81 kg. W półfinale przegrał on z Hiszpanem Alfonsem Solaną, który później został triumfatorem w tej kategorii, a walce o brąz zmierzył się z Sebastianem Marcinkiewiczem. Lepszy okazał się zawodnik Juvenii Wrocław i to on cieszył się z medalu.

W kategorii do 52 kg na 7. miejscu uplasowała się Karolina Pieńkowska, która w repasażach przegrała z Francuską Julie Weill Dit Morey. Natomiast w kategorii do 78 kg już w drugiej rundzie zmagania zakończyła Sandra Lickun – brązowa medalistka z turnieju w Sarajewie. Jej rywalką była Holenderka Yeal Van Heemst, która wywalczyła srebro.

– Damian wygrał z mocnymi zawodnikami w swojej ćwiartce i miał mało czasu na odpoczynek przed walką z Hiszpanem. Nawet dobrze się z nim bił i w końcówce wykonał kilka ataków, ale rywal raz trafił i był ippon. Walcząc o brąz przegrał taktycznie, ale myślę że był już rozbity i zmęczony. Przed teraz trochę odpoczynku i wracamy do pracy, bo wkrótce czekają nas kolejne turnieje – ocenił trener Zdzisław Grochowski.

Klasyfikację medalową zwyciężyła Japonia z dorobkiem trzech złotych, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem. Polska była czwarta mając na koncie 7 medali w tym 2 złote.

Sponsorem projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.

Autor: Robert Zakrzewski