Judocy z marszu biorą medale Pucharu Polski juniorów

Na medal, a nawet trzy medale, spisali się nasi judocy podczas Pucharu Polski juniorów rozgrywanego w Oleśnicy. Przez weekend 20 – 21 listopada na tatami rywalizowali zawodnicy i zawodniczki do 20 roku życia.

Na Dolnym Śląsku najlepiej z judoków AZS Uniwersytetu Warszawskiego wypadł Piotr Dyga, który w kategorii do 100 kg zajął drugie miejsce. W decydującej walce lepszy okazał się Filip Karczyk z UKS „Praskie Centrum Sportu” Warszawa. Dodatkowo brązowe medale wywalczyli: Mikołaj Cewiński w kategorii do 60 kilogramów, oraz Aleksander Eiduks w kategorii do 81 kg. W klasyfikacji medalowej mężczyzn AZS Uniwersytet Warszawski zajął ósme miejsce.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przygotowujemy się już pod kolejny sezon i do tej imprezy podeszliśmy praktycznie z marszu. Bardzo dobrze wypadł Mikołaj, bo zdobył ten medal po okresie półrocznego trenowania. Wierzyłem też w medal naszych studentów Piotrka i Olka i tak też się stało. W „setce” do złota zabrakło może trochę lepszych warunków fizycznych, ale jest to pewna refleksja i trzeba się przyłożyć w tym okresie zimowym i zacząć budować siłę – ocenił Zbigniew Grochowski, trener AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Była to jedna z ostatnich imprez kończącego się sezonu. Do rozegrania pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski młodzików, które odbędą się 27-28 listopada w Pile. Swoich szans w dźwigniach i rzutach będzie próbowała czwórka zawodników AZS UW.

RZ