Ich dwoje powalczy w Warsaw Europen Judo

Ponad 460 zawodników z 44 krajów weźmie udział w kolejnej edycji zawodów Warsaw Europen Judo. Na tatami zobaczymy dwoje reprezentantów AZS Uniwersytetu Warszawskiego: Damiana Stępnia i Aleksandrę Wenzel.

Tym razem najważniejsza impreza judo w Polsce odbywać będzie się w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Wydarzenie zaliczane jest do kalendarza Pucharu Świata, a uczestnicy mogą zdobyć punkty rankingowe do kwalifikacji olimpijskich. Oprócz najlepszych zawodników na świecie o jak najlepsze wyniki walczyć będzie też 50 sportowców z Polski.

W tym gronie jest dwoje judoków z sekcji AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Tylko dwójka i aż – jak mówi trener Zdzisław Grochowski, bo ubiegły sezon nie był dla nich łaskawy pod względem kontuzji. Po operacji stopy do treningów wraca dopiero medalistka mistrzostw Polski Sandra Lickun. Natomiast karierę zakończyła już Karolina Pieńkowska – która przed rokiem w Warszawie była siódma.

W turnieju w wadze do 52 kg walczyć będzie juniorka Aleksandra Wenzel, dla której ma być to dobra przede wszystkim dobra lekcja. Tytułu zwyciężczyni Warsaw Europen Open sprzed roku w tej kategorii bronić będzie Francuska Leonie Gonzalez.

– To będzie start po naukę i zebranie doświadczenia w międzynarodowym gronie. Oczywiście liczymy na jak najlepszy wynik, ale nie to będzie najważniejsze – mówi trener Zdzisław Grochowski.

Przed rokiem Damian Stępień wywalczył piąte miejsce w kategorii do 81 kg. Teraz również liczy na punktowe miejsce, choć łatwo nie będzie. Judoka AZS UW wraca po kontuzji i dopiero od niedawna jest w pełnym treningu.

– Uważam, że Damian jest dobrze przygotowany, choć może nie idealnie jak to bywało wcześniej. Reaguje bardzo dobrze podczas zajęć wydolnościowych. Nie chcę tu zapeszać, bo wszystko okaże się dopiero wtedy jak zaprezentuje się w warunkach polowych. Jednak gdyby nie był przygotowany na tyle, żeby bić się o punktowe miejsca, to pewnie by nie startował – dodaje trener sekcji AZS UW.

W kategorii do 81 kg zabraknie ubiegłorocznego zwycięzcy Hiszpana Alfonso Solana Urquiza. Jednym z faworytów może być tu być ubiegłoroczny mistrz Afryki Marokańczyk Achraf Moutii.

Warsaw Europen Judo odbędzie się w dniach 25-26 lutego na Ursynowie. Rywalizacja odbywać będzie się w 14 kategoriach wagowych. Wśród kobiet: -48 kg, -52 kg, -57 kg,- 63 kg, -70 kg, -78 kg, 78 kg + oraz mężczyzn – 60 kg, -66 kg, -73 kg, -81 kg, -90 kg, -100 kg, +100 kg. Walki eliminacyjne odbywać będą się od godziny 9.

Sponsorem projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.

Strona zawodów

Foto: Sabau Gabriela/www.ijf.org

Tagged .