Dzielnie reprezentowali naszą uczelnie podczas 59.Varsoviady

O małym pechu mogą mówić uczestnicy 59. Varsoviady. Nie będzie im dane wystartować w przyszłorocznej jubileuszowej edycji imprezy. Udział w zawodach można bowiem wziąć tylko raz, będąc studentem pierwszego roku. Tradycyjnie walka toczyła się o bilety na ogólnopolski finał, który tym razem odbędzie się w Katowicach. Emocji nie brakowało.

Od lat 11 listopada na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie spotyka się młodość pełna pasji i tradycja. Na sportowo studenci pierwszego roku świętowali kolejną rocznice odzyskania niepodległości, poznawali rówieśników z innych uczelni i miło spędzali czas. Łącznie w zawodach wzięło udział blisko 600 osób z 11 uczelni.

Cała impreza zainaugurowana została przez biegaczy w ubiegłą sobotę w Powsinie. Biegaczki Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowały się tam z bardzo dobrej strony zajmując 2, 3. i 4. miejsce. Teraz nadszedł czas na finały w pozostałych konkurencjach, w tym trzech indywidualnych. Na pływalni nasi reprezentanci zdobyli dwa złote medale. Jeden najważniejszy dołożyli też w ergometrze wioślarskim. Natomiast w tenisie stołowym zawodniczki UW zajęły wysokie 2. i 3. miejsca.

Dobrze wypadły też nasze drużyny. W finałowym meczu futsalu Uniwersytet Warszawski lepszy okazał się od Politechniki Warszawskiej wygrywając 6:1. Można uznać, że był to mały rewanż za turniej koszykarzy, bo tam inżynierowie wyeliminowali UW. Natomiast w turnieju koszykówki kobiet 3×3 nie było niespodzianek i zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego wygrywając oba swoje mecze z AWF 18:4 i WUM 17:2.

Wysokie trzecie miejsce zajęły też siatkarki Uniwersytetu Warszawskiego, które w meczu o trzecie miejsce pokonały Politechnikę Warszawską 2:1.

W trójboju rektorskim, który jest stałym elementem Varsoviady nie zabrakło przedstawicieli władz największych stołecznych uczelni. Uczestnicy rzucali do kosza, strzelali na bramkę i celowali z pistoletu laserowego.

Przed swoją publicznością wygrać chciał rektor AWF – prof. dr hab. Bartosz Molik. Tytułu sprzed roku bronił rektor SGGW – prof. dr hab. Michał Zasada, a barwy Uniwersytetu Warszawskiego reprezentował kanclerz mgr – Robert Grey. Wszystkich zebranych pogodził dziekan Wydziału Zarządzania i Logistyki dr Inż. Ireneusz Fura z Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

W samo południe pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego – patrona uczelni i jednego z największych bohaterów w walce o odzyskanie niepodległości, odegrano hymn państwowy i złożono kwiaty. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele środowiska akademickiego, władze dzielnicy z burmistrzem Grzegorzem Pietruczukiem na czele, kombatanci i Warszawianie.

Foto: Marcin Klimczak i spółka

Pełne wyniki: https://varsoviada.azs.waw.pl/