Aleksandra Polańska medalistką mistrzostw Europy

W Belgradzie zakończyły się pływackie mistrzostwa Europy. Polacy wywalczyli w stolicy Serbii aż 15 medali, odnotowując najlepszy występ w historii. Udział w dziewięciu z nich mieli reprezentanci z klubów AZS. Wśród nich jest Aleksandra Polańska z AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Chociaż zawody zakończyły się dużym sukcesem, to na pierwsze medale kibice czekali do trzeciego dnia rywalizacji. Worek rozwiązała sztafeta kobiet 4×100 m stylem dowolnym w składzie z Aleksandrą Polańską (KU AZS UW), która zdobyła brązowy medal.

Polki (Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść, Aleksandra Polańska) od początku wyścigu plasowały się w czołówce i na ostatniej zmianie stoczyły pasjonującą walkę o podium z reprezentantkami Izraela. Ostatecznie to Aleksandra Polańska dotknęła ściany jako trzecia i tym samym Polska wywalczyła pierwszy krążek na pływalni w Belgradzie. Sztafeta uzyskała rezultat 3:41.01.

– Czuję się naprawdę wspaniale. Mimo, że na tych zawodach pływam średnio, to jestem mega zadowolona z naszej drużyny, że razem dałyśmy radę. W grupie siła – komentowała Famulok.

– Kompletnie nie widziałam Izraelki. Robiłam swoje i dałam z siebie wszystko. Bardzo się cieszę – opowiadała na gorąco Polańska.

Aleksandra Polańska jest wychowanką klubu GOS Raszyn, a obecnie reprezentuje KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Na koncie ma rekord Polski na 400 metrów stylem  dowolnym na krótkim basenie (4:02.68). Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w pływaniu.

Tekst: pasja.azs.pl