Z Cleraxem znów remis

Tradycyjnym już remisem zakończył mecz pomiędzy AZS UW Darkomp Wilanów i Cleraxem Chorzów, w ramach 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. Azetesiacy odrabiali straty i ostatecznie doprowadzili do wyniku 4:4.

Faworytami niedzielnego spotkania rozgrywanego w hali przy ul. Wiertniczej była drużyna AZS UW. Na korzyść podopiecznych trenera Macieja Karczyńskiego przemawiała także tabela. Był to bowiem pojedynek 7. i 11. drużyny ekstraklasy. Swoje problemy miała również dawna futsalowa potęga z Chorzowa, która nie wygrała meczu od pięciu kolejek.

Pierwsze minuty należały do drużyny gości, którzy stwarzali sobie więcej okazji pod bramką Kamila Wójcika. Jednak z prowadzania cieszyli się gracze AZS UW, a wszystko za sprawą Witalija Lisnyczenki który trafił w 8. minucie meczu. Ich radość trwała jednak bardzo krótko, bo po kilkunastu sekundach wyrównał Dominik Jankowski.

W 11 minucie przypomniał o sobie najskuteczniejszy zawodnik w drużynie Clearexu – Damian Dewucki. Gra wyrównała się i przed przerwą już więcej goli nie zobaczono. Dużo więcej działo się po zmianie stron.

Stan meczu wyrównał Michał Klaus w 29. minucie spotkania, który opanował długi wyrzut od swojego bramkarza i wpisał się na listę strzelców. Jednak już po minucie było 2:3 za sprawa Mykyty Mozheiko, zamknającego podanie od kolegi z drużyny.

W kolejnych minutach gole padały jak na zawołanie. W 33. minucie do remisu doprowadził Bartosz Żebrowski, a dwie minuty później na prowadzenie Clearex wyprowadził ponownie Dominik Jankowski. Drużyna AZS UW spróbowała gry z wycofanym bramkarzem, a na cztery minuty przed końcem meczu jedną z akcji wykończył Maciej Pikiewicz ustalając wynik meczu.

W zeszłym sezonie w Wilanowie spotkanie pomiędzy obiema drużynami także zakończyło się remisem 4:4. Teraz z podziału punktów nikt nie może być zadowolony. W razie wygranej AZS mógł awans na 6. pozycję. Natomiast Clearex ma tylko 4 punkty przewagi na strefą spadkową.

W następnej kolejce futsaliści AZS UW zagrają na wyjeździe z Gradarem Brzeg.

Zadanie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.

AZS UW Darkomp Wilanów Cleraxem Chorzów 4:4 (1:2)