Pucharu Polski w judo kończymy z medalem

W sobotę 11 czerwca w Michałowicach koło Warszawy rozegrany został Puchar Polski Seniorów i Seniorek w judo. Brązowy medal w kategorii do 63 kg wywalczyła tam Katarzyna Kasza.

Wychowanka UKS Siódemki Sochaczew w pierwszej swojej walce pokonała Julię Jamroszczyk z  KŚ AZS Gliwice. Następnie idąc za ciosem wygrała z Anną Isenko z Wybrzeża Gdańsk. W półfinale nasza judoczka przegrała niestety z Amelią Konfisz z AZS Opole i o medal musiała walczyć w repasażu. Tam lepsza okazała się od kolejnej azetesiaczki – Emilii Wołkowicz z KS AZS Gliwice.

Katarzyna Kasza w 2018 roku wywalczyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii do 63 kg. Na swoim koncie ma też walki podczas Pucharu Europy Juniorek i medale Akademickich Mistrzostw Polski oraz Drużynowych Mistrzostw Polski.

Druga z reprezentantek AZS Uniwersytetu Warszawskiego – Aleksandra Wenzel zajęła  5. miejsce w kategorii do 52 kg. W pierwszej rundzie trafiła na wolny los, a w kolejnej pokonała Paulinę Żemłe z Juvenii Wrocław. W półfinale uległa jednak Aleksandrze Janeczko z Arcus Warszawa. W walce o brązowy medal przegrała z Klaudią Cieślik z AZS AWF Katowice.

Sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.