Puchar Polski w piłce wodnej jest nasz!

Kawał dobrej i mokrej roboty wykonali nasi piłkarze wodni, którzy sprawili sporą niespodziankę zdobywając Puchar Polski seniorów. To PIERWSZY tak znaczących sukces w historii tej sekcji. Wszyscy jednak liczą, że nie ostatni!

W Gliwicach do walki o krajowy puchar przystąpiło osiem drużyn, w tym obrońca pucharu i aktualny mistrz Polski – Polonia Bytom. To właśnie z tą drużyną gracze AZS Uniwersytetu Warszawskiego spotkali się w decydującym meczu.

Choć faworytem byli utytułowani bytomianie, to AZeteSiacy debiutujący w tym roku w ekstralidze nie złożyli broni wygrywając po czterech kwartach 12:7. Początek rywalizacji był bardzo wyrównany, a do przerwy utrzymywał się remis 3:3.

W finale graliśmy dobrze w obronie i mieliśmy dużo sytuacji w ataku, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wiedziałem, że przyjdzie taki moment, że coś wpadnie, bo mieliśmy bardzo dobre sytuacje. Cieszy mnie, że chłopaki wytrzymali, bo to nie było proste i mecz mógł się ułożyć na jedną, lub na drugą stronę. Jestem dumny z mojej drużyny – ocenił na gorąco Jakub Bednarek, trener AZS UW

Emocji nie zabrakło też w półfinałowym spotkaniu przeciwko wielokrotnemu zdobywcy pucharu kraju i 15-krotnemu mistrzowi Polski – ŁSTW Łódź. Choć po czterech kwartach utrzymywał się wynik 9:9, to nasza drużyna wygrała w rzutach karnych.

Trudno powiedzieć, który mecz był trudniejszy. Drużyna z Łodzi zagrała taką samą taktyką jak my z nimi w lidze. My początkowo nie mieliśmy pomysłu jak to rozwiązać, ale wróciliśmy z wyniku 5:9 na 9:9 w ciągu jednej kwarty. Trenerzy mówili, że nie widzieli takiego powrotu przez całe swoje życie – dodaje nasz rozmówca.

Przed zdobywcami pucharu teraz chwila na świętowanie i ochłonięcie, a później powrót do ciężkiej pracy. Zmagania ekstraklasy grupy mistrzowskiej rozpoczną się pod koniec lutego. W walce o medale mistrzostw Polski AZS Uniwersytet Warszawski zmierzy się ze wspomnianymi Polonią Bytom i ŁSTW Łódź oraz Box Logistics Waterpolo Poznań.