Początek sezonu na medal

Podczas mocno obsadzonych zawodów Otwartego Pucharu Polski juniorów i juniorek w judo spore powody do radości miały zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W kategorii do 70 kg srebrny medal wywalczyła Julia Szymaniak.

W sobotę 4 lutego w Warszawie na trzech tatami rywalizowało blisko 190 młodych judoków. W zawodach wzięły udział trzy zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a najlepiej z nich spisała się wspomniana Julia Szymaniak. Brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetów zajęła drugie miejsce przegrywając w finale z Wanessą Witkowską z Budowlanych Sosnowiec.

Dodatkowo na 7. pozycji uplasowały się Aleksandra Wenzel w kategorii do 52 kg i Wiktoria Biniak w kategorii do 63 kg. Całe zawody połączone były też z treningowym campem w których wzięła kadra narodowa U18 i U21.

To dopiero początek zmagań na macie. Już w dniach 25-26 lutego odbędzie się największy turniej w Polsce – Warsaw Judo Open, w którym weźmie udział 350 zawodników z 37 państw.

Sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.