Piłkarze wodni na kursie po tytuł mistrzowski

Medal mistrzostw Polski już jest, teraz tylko pytanie jakiego koloru. W weekend nasi piłkarze wodni dwukrotnie zwyciężyli z drużyną ŁTSW OCMER Łódź i prowadzą w tabeli Ekstraklasy. W tym sezonie było to już ostatnie ligowe spotkanie rozgrywane w Warszawie.

Rewelacyjny beniaminek płynie od wygranej od wygranej. Tym razem za cel obrał sobie aktualnych wicemistrzów kraju zajmujących w grupie mistrzowskiej czwarte miejsce. Spotkania rozgrywane na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, to nie była jednak tylko formalność.

Po wyrównanym spotkaniu rozgrywanym w sobotę nasi waterpoliści zwyciężyli 15:13. Losy meczu ważyły się do końca, a rezultat ustalił w ostatnich sekundach Mikita Czupryna. Graczami spotkania zostali wybrani Tomasz Durjasz i bramkarz Łodzian – Jan Szabłowski

Przez długi czas równie zacięty był niedzielny pojedynek. Wynik dla nas otworzył Aleksander Ozga kończąc szybki kontratak. Po chwili rezultat podwyższył walczący mocno w okolicach bramki rywali Andrzej Maciejewski. Gdy wydawało się, że jesteśmy na fali wznoszącej kontaktową bramkę zdobył Michał Diakonów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się skromną przewagą 3:2 dla azetesiaków.

Następne dwie partie kończyły się identycznym stanem 3:3. Skutecznością popisywał się zwłaszcza zawodnik z numerem 12 na czepku czyli wspomniany Maciejewski, który w całym spotkaniu zdobył 4 bramki. Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej części meczu.

Już na początku bramkę na 10:8 zdobył Bartosz Borkowski. Po chwili trafił Rafał Nerlewski, dla którego była to druga bramka w meczu. Coraz częściej dało się słyszeć apele wśród łodzian, żeby oszczędzali siły i czekali. Krótka ławka rezerwowych i dwa intensywne mecze w krótkim odstępie czasu musiały zrobić swoje.

Swoje zrobił też Przemysław Rudziński, który ostatniej minucie zdobył dwa trafienia ustalając rezultat na 14:9. Zawodnikami drugiego meczu zostali wybrani Bartosz Borkowski w drużynie AZS UW i Michał Diakonów wśród gości.

– Mecz był wyrównany, ale też nieco inny niż ten sobotni. Zmieniliśmy sporo jeśli chodzi o założenia taktyczne i to działało, ale traciliśmy bramki z niczego. Brakowało komunikacji i za późno zmienialiśmy się w obronie. Jestem zadowolony z wygranej i wykonanych zadań, ale nie z braku czujności w obronie. To jednak napawa optymizmem, bo jest nad czym pracować i można zrobić jeszcze większy progres. Oczywiście fajnie jest odskoczyć, bo gra się wtedy lepiej, ale to też wymaga dojrzałości żeby cały czas trzymać ich na mniejszy lub większy dystans – powiedział po meczu Jakub Bednarek, trener AZS UW.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko dwie kolejki. AZS Uniwersytet Warszawski zmierzy się na wyjeździe w dwumeczach z Box Logistics Waterpolo Poznań i WTS Polonią Bytom. Mistrza Polski poznamy pod koniec maja.

W tabeli ekstraklasy piłki wodnej prowadzą zawodnicy uniwerku z dorobkiem 24 punktów, drugie miejsce zajmują obrońcy tytułu Polonia Bytom z 18 punktami na koncie, a trzecie jest Waterpolo Poznań ze stratą aż 20 punktów do naszej drużyny.

Autor: Robert Zakrzewski

Foto: Paweł Małaczewski