Pierwszy łup z AZS Winter Cup

Sezon Akademickiego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim – AZS Winter Cup rozpoczęty został na medal. Trzecie miejsce w slalomie zajęła Maria Strzeżek. Dodatkowo reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego wygrały w klasyfikacji drużynowej.

W mroźny poniedziałek, na zakopiańskiej Harendzie, rozpoczęta została już 21. edycja zawodów AZS Winter Cup. W pierwszej rundzie rozgrywanej tradycyjnie przed świętami wzięło udział 84 narciarzy i narciarek rywalizujących w slalomie gigancie i slalomie. Dla większości z nich był to pierwszy start po dłuższej przerwie.

Wśród pań konkurencji nie miała Maja Chyla, która niebawem reprezentować będzie Polskę podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid. Trzecie miejsce w slalomie w rywalizacji pań zajęła Maria Strzeżek z łącznym czasem 1:15,28 po dwóch przejazdach. Studentka Uniwersytetu Warszawskiego uplasowała się też na 12. pozycji w gigancie.

Blisko podium była też Ada Borowik, która w slalomie gigancie zajęła czwarte miejsce z łącznym wynikiem 1:00,40. Tym razem żeby znaleźć się w najlepszej trójce trzeba było złamać minutę. Bardzo równą formę, jak dwa równe skoki narciarka UW zaprezentowała też w slalomie kobiet zajmując piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej narciarki Uniwersytetu Warszawskiego wyprzedziły Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Kolejny etap AZS Winter Cup odbędzie się 13 stycznia w Szczawnicy. Tam też odbędzie się marcowy finał cyklu.