Medale judoczek podczas juniorskich Mistrzostw Polski

Z dorobkiem dwóch medali zakończyli swój udział judocy AZS UW podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów rozgrywanych w Rybniku. Na podium stanęły Zuzanna Banaszek i Aleksandra Wenzel.

Tak jak przed rokiem tytuł wicemistrzyni kraju w kategorii do 70 kg wywalczyła Zuzanna Banaszek. W półfinale pokonała Paulinę Zrychtę, a w decydującej walce doszło do powtórki z pojedynku o złoto z 2021 z byłą klubową koleżanką – Katarzyną Sobierajską. Ostatecznie znów zwyciężyła Sobierajska, a judoczka AZS UW znów musiała zadowolić się drugim miejscem.

Brązowy krążek w kategorii do 52 kg wywalczyła Aleksandra Wenzel. 18-letnia zawodniczka w pierwszej serii trafiła na wolny los, a w półfinale przegrała z Aleksandrą Wybańską. W repasażach judoczka AZS UW pokonała Paulinę Mendel i stanęła na najniższym stopniu podium. Azetesiaczka  jadąc do Rybnika z pewnością liczyła na nieco więcej, bo temu dotarła do finału i zdobyła srebrny medal.

Wśród juniorów na 5. miejscu w kategorii do 81 kg uplasował się Aleksander Eiduks, który w ćwierćfinale przegrał z Oskarem Rogalskim z Hate Judo Warszawa, który to później został mistrzem Polski.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek odbyły się w dniach 11-13.3.2022 w Rybniku. W klasyfikacji medalowej AZS Uniwersytet Warszawski zajął 15. miejsce na 33 sklasyfikowane kluby.

Sponsorem projektu „Judo na Karowej” PKN Orlen.

Autor: Robert Zakrzewski