Koszykarki już zrealizowały plan minimum

W niedzielę na zakończenie rundy zasadniczej koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego zagrają z Bogdanką AZS UMCS II Lublin. Gospodynie już wykonały plan minimum na ten sezon zapewniając sobie awans do fazy play off. Tam liczyć będą na jak najwyższą lokatę.

W mocno przebudowanym składzie do tego sezonu przystąpiły koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego, ale patrząc na wyniki nie wpłynęło to na ich gorszą postawę. Przed ostatnim meczem rundy zasadniczej zajmują 7. miejsce w tabeli 1 ligi z dorobkiem 35 punktów. Jak do tej pory odniosły 12 zwycięstw i zanotowały 11 porażek.

Co ciekawe dużo lepiej grało im się na wyjazdach (8-4), niż w domu (4-7), ale mają jeszcze szansę poprawić ten ostatni bilans. Jednak nawet w przypadku zwycięstwa azetesiaczki będą musiały patrzeć na wyniki innych drużyn, żeby awansować o jedną lokatę. Niżej niż 8. pozycja dającą prawo gry w play-offach już nie spadną.

W nieco innej sytuacji jest Bogdanka AZS UMCS II Lublin, która zajmuje w tabeli 11 miejsce i walczy o utrzymanie. Za nimi w strefie spadkowej są dwie drużyny. W ostatniej kolejce niespodziewanie pokonały one wyżej notowany AZS Uniwersytet Gdański 79:51. To pokazuje, że do ostatniego meczu będą biły się o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. Niewykluczone, że mogą też liczyć na wsparcie zawodniczek z pierwszej drużyny.

– Mamy pewne pewne miejsce w ósemce i awansować na wyższe miejsce będzie trudno, bo nie daje nam tego nawet nasze zwycięstwo. Oczywiście będziemy walczyć, bo do play-off zawsze lepiej trafić z wyższej lokaty. Naszym celem był awans do fazy pucharowej i jesteśmy z tego zadowoleni, choć też czujemy mały niedosyt. Kilka meczów przegrałyśmy po walce i liga pokazała że każdy może wygrać z każdym. W tym roku było bardzo ciekawie jeśli chodzi o wyniki – mówi Małgorzata Zaroń, trenerka AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie AZS UW w tym sezonie jest Zuzanna Wrzesień, która w 23 spotkaniach zdobyła 325 punkty. Nieco lepszą średnią przedstawia się jednak Izabela Zdrodowska, która w 19 meczach zdobyła 295 punktów. Najlepszą asystentką w zespole jest też wspomniana Zuzanna Wrzesień (97), a najlepszą zbierającą jest Maria Wybraniec, która w sumie ma na koncie 126 zbiórek.

Spotkanie pomiędzy AZS UW i AZS UMCS II Lublin odbędzie się w niedzielę 26 marca o godzinie 18 i rozegrane będzie w hali Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3. Wstęp wolny.