Julia Szymaniak wygrywa Cracow Judo Open

Przez dwa dni w stolicy Małopolski rozgrywany był międzynarodowy turniej Cracow Judo Open. W rywalizacji wzięły wschodzące gwiazdy tatami w czterech kategoriach wiekowych. Dwa medale wywalczyła tam zawodniczka AZS Uniwersytetu Warszawskiego – Julia Szymaniak.

Od soboty 3 września w hali OSiR Kolna rywalizowali ze sobą judocy i judoczki w kategorii do lat 14, do lat 16, do lat 18 i 21. Zmagania toczyły się na czterech matach. W najmłodszej kategorii czas walki wynosił 3 minuty, a w najstarszej był o minutę dłuższy. Po zakończeniu zawodów odbywał się też dwudniowy trening camp.

Startując w kategorii wiekowej do lat 18 Julia Szymaniak wywalczyła brązowy medal w wadze do 70 kg. W pierwszej rundzie trafiła na Belgijkę Marielle Bouvier, która okazała się lepsza od Polki i nie tylko, bo zdobyła złoto w tej grupie wiekowej i wagowej. Azetesiaczka o medal walczyła w repasażach. Najpierw pokonała Maje Korczak, a następnie Szwedkę Eve Johannsen i zdobyła brązowy krążek.

Rywalizując w starszej kategorii wiekowej Julia zdołała wygrać w kategorii do 70 kg. Tu jednak nie miała zbyt wielu rywalek, ale pierwsze miejsce zawsze cieszy. W pierwszym meczu pokonała Małgorzatę Sikorę, a walka trwała nieco ponad 50 sekund. W drugim starciu już bardziej wyrównanym i trwającym ponad 3 minuty okazała się lepsza od wspomnianej Szwedki Johannsen i zdobyła pierwsze miejsce.

Julia Szymaniak trenuje judo od nieco ponad 2 lat. Pierwszy jej start odnotowano w 2019 roku w Piasecznie. Wierzymy, że reprezentując barwy AZS Uniwersytetu Warszawskiego rozłoży na łopatki jeszcze nie jedną rywalkę i da nam powody do radości.

Sponsorem głównym projektu „Judo na Karowej” jest PKN Orlen.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: AZS UW sekcja Judo